Othello

Obrazok
Othello

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

7.3 out of 10 based on 450 ratings Země: USA  / Velká Británie  1995 
Trvání: 119 min
Hodnocení: 73%

Žánr: Drama,

Režírujú: Oliver Parker,

Hudba: Charlie Mole,


OBSAH

Žárlivost je lehké podnítit, ale přetěžké vymazat z mysli. Nestárnoucí tragédie Williama Shakespeara se bravurně chopil Oliver Parker a do hlavních rolí obsadil Laurence Fishburnea (Othello), Kennetha Branagha (Jago) a Irene Jacobovou (Desdemona).

Herec Oliver Parker se ujal režie další filmové verze slavného klasického dramatu Williama Shakespeara o lásce a žárlivosti. Ocitáme se v Benátkách roku 1570, kam se jako hrdina vrací maurský generál Othello (Laurence Fishburne) z vítězného tažení proti turecké armádě na Kypru. Čeká ho milovaná Desdemona (Irene Jacobová), dcera benátského šlechtice Brabantia, s níž se tajně ožení. Dvojici v odlehlé kapli však zpovzdálí sleduje Othellův pobočník Jago (Kenneth Branagh). Muž žárlí na postup svého rivala Cassia, zatímco on zůstal navzdory věrným službám bez odměny, a začne spřádat hanebnou intriku, která vyústí v tragédii - probudí v Othellovi žárlivost a podezření, že Desdemona má s Cassiem milostný poměr...

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na edisk.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na prehrajto.cz
Zkusím štěstí na hellspy.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.