Long and the Short and the Tall, The

Obrazok
Jungle Fighters

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 3 ratings Země: Velká Británie  1960 
Trvání: 110 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Drama, Válečný,

Režírujú: Leslie Norman,


OBSAH

Druhá světová válka, džungle kdesi v jihovýchodní Asii. Sedmičlenná jednotka seržanta Mitchema (Richard Todd) zaznamenává zvuky pralesa a v něm se pohybujících vojáků. Nahrávky mají být po úpravě použity ke klamání nepřítele. Neobvyklý úkol zažene vojáky daleko od spojeneckých pozic, kde nelze navázat rádiové spojení s táborem, až se k všeobecnému zděšení ozve v éteru japonské vysílání. Jednotka se ukryje k odpočinku ve staré chatrči, kde se jí podaří uvěznit předsunutou japonskou hlídku. Vojáci se kvůli zajatému Japonci, jenž nerozumí ani slovo anglicky, do krve rozhádají - zatímco seržant hodlá vězně dopravit do tábora k výslechu, jeho zástupce desátník Johnstone (Richard Harris) jej navrhuje zabít, k tomu však nikdo z mužů nenajde dost odvahy. Vojín Bamforth (Laurence Harvey), nevymáchaná londýnská huba, si nebere servítky a pěkně od plic všem vysvětlí, co si o válce a hlavně autoritách v ní myslí. Japonci se ale blíží a rozhodnutí je třeba učinit…

Divadelní premiéra stejnojmenné hry britského autora Willise Halla se odehrála v londýnském Royal Court Theatre 7. ledna 1959. Protože sklidila velký úspěch, za dva roky spatřila světlo světa i její filmová adaptace, premiéra ve Velké Británii se uskutečnila už 28. února 1961. Ve filmu Leslie Normana (režíroval mimo jiné tři díly seriálu Randall a Hopkirk) si hlavní roli prostořekého kontroverzního antihrdiny zahrál litevský rodák Laurence Harvey, skutečný veterán WWII, který tak nahradil slavnějšího Petera O'Toolea z divadelní verze.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.