Long and the Short and the Tall, The

Obrazok
Jungle Fighters

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 3 ratings Země: Velká Británie  1960 
Trvání: 110 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Drama, Válečný,

Režírujú: Leslie Norman,


OBSAH

Druhá světová válka, džungle kdesi v jihovýchodní Asii. Sedmičlenná jednotka seržanta Mitchema (Richard Todd) zaznamenává zvuky pralesa a v něm se pohybujících vojáků. Nahrávky mají být po úpravě použity ke klamání nepřítele. Neobvyklý úkol zažene vojáky daleko od spojeneckých pozic, kde nelze navázat rádiové spojení s táborem, až se k všeobecnému zděšení ozve v éteru japonské vysílání. Jednotka se ukryje k odpočinku ve staré chatrči, kde se jí podaří uvěznit předsunutou japonskou hlídku. Vojáci se kvůli zajatému Japonci, jenž nerozumí ani slovo anglicky, do krve rozhádají - zatímco seržant hodlá vězně dopravit do tábora k výslechu, jeho zástupce desátník Johnstone (Richard Harris) jej navrhuje zabít, k tomu však nikdo z mužů nenajde dost odvahy. Vojín Bamforth (Laurence Harvey), nevymáchaná londýnská huba, si nebere servítky a pěkně od plic všem vysvětlí, co si o válce a hlavně autoritách v ní myslí. Japonci se ale blíží a rozhodnutí je třeba učinit…

Divadelní premiéra stejnojmenné hry britského autora Willise Halla se odehrála v londýnském Royal Court Theatre 7. ledna 1959. Protože sklidila velký úspěch, za dva roky spatřila světlo světa i její filmová adaptace, premiéra ve Velké Británii se uskutečnila už 28. února 1961. Ve filmu Leslie Normana (režíroval mimo jiné tři díly seriálu Randall a Hopkirk) si hlavní roli prostořekého kontroverzního antihrdiny zahrál litevský rodák Laurence Harvey, skutečný veterán WWII, který tak nahradil slavnějšího Petera O'Toolea z divadelní verze.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na edisk.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na prehrajto.cz
Zkusím štěstí na hellspy.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.