Tvoji priatelia a susedia

Obrazok
Tví přátelé a sousedé
Your Friends & Neighbors

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

6.1 out of 10 based on 136 ratings Země: USA  1998 
Trvání: 100 min
Hodnocení: 61%

Žánr: Drama, Komedie,

Režírujú: Neil LaBute,


OBSAH

Některé z her amerického dramatika Neila LaButea (nar. 1963) se objevily i na našich jevištích, mj. Tlustý prase, Trůn milosrdenství, Venuše nosí XXL, Bash, Návraty hříšníka nebo pásmo jednoaktovek Autobahn. Prosadil se také jako filmař adaptací vlastní hry o nepěkném žertu dvou kamarádů, kteří se vyžívají v pomstě na ženském pokolení, Mezi námi muži (1997). V podobně cynickém duchu natočil i svůj druhý autorský snímek Vaši přátelé a bližní (1998).
Na výjevech ze života šesti postav (tří mužů a tří žen), jež procházejí různými vzájemnými vztahy, načrtnul nelichotivý portrét sobecké generace dobře situovaných mladých lidí (yuppies), kteří v jakémkoli partnerském vztahu nedokážou myslet na toho druhého. Snímek, v němž se neobjeví jediný exteriér(!!), se odehrává v moderních bytech, lepších restauracích, posilovnách a značkových obchodech, symbolizujících jejich nadřazené postavení, jež je v příkrém rozporu s jejich citovou nemohoucností. Město, v němž se film odehrává, zůstalo záměrně neidentifikováno, a přestože v něm cítíme spíš východní pobřeží Spojených států, celý film byl natočen v Los Angeles.
Dobře napsané postavy ztělesňují přesně obsazení známí herci – Amy Brennemanová (Barryho manželka Mary), Aaron Eckhart (manažer Barry), Catherine Keenerová (Jerryho manželka, spisovatelka Terri), Nastassja Kinská (pracovnice v galerii Cheri), Jason Patric (gynekolog Gary), který byl také jedním z producentů filmu, a Jerry Stiller (herecký pedagog Jerry). Podobně znějící jména protagonistů, jež nezazní v žádném dialogu a objeví se až v závěrečných titulcích, jen zdůrazňují jejich zaměnitelnost.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na edisk.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na prehrajto.cz
Zkusím štěstí na hellspy.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.