Femme du boulanger, La

Obrazok
Pekařova žena

  
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

6 out of 10 based on 0 ratings Země: Francie  1938 
Trvání: 133 min
Hodnocení: 60%

Žánr: Drama, Komedie,


OBSAH

Slavný a všestranně nadaný umělec Marcel Pagnol završil filmem PEKAŘOVA ŽENA (Le femme du boulanger) svou předválečnou filmovou tvorbu, která výrazným způsobem zasáhla do vývoje francouzské kinematografie. Potřetí jej jako filmového režiséra inspiroval spisovatel Jean Giono (1895-1970), jehož novelu Jean Le Blue použil Pagnol pro natočení Pekařovy ženy. Ve své podstatě se jedná o jednoduché venkovské sociální drama s dějovou linkou nevěry manželky hlavního hrdiny, svým celkovým uměleckým vyzněním ale film patří k předchůdcům neorealismu, potažmo francouzské nové vlny.
V hlavní roli pekaře Amiable Castaniera zazářil herec Raimu, jeho ženským protějškem byla Ginette Leclerc, které se v té době několika filmy podařilo vymanit z postavení rozverné hvězdy komerční produkce. Ginette Leclerc ve filmu přitom prakticky nepromluvila, protože její postava byla původně zamýšlená pro americkou herečku Joan Crawford. Propagaci filmu prospěl především slavný Orson Welles, který jím byl nadšen a zajistil uvedení titulu v USA. Tady se také filmu dostalo několika ocenění. Ve Francii měl film premiéru 7. září 1938.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.