Stazione Termini

Obrazok
Indiscretion of an American Wife

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

6.3 out of 10 based on 7 ratings Země: Itálie  / USA  1953 
Trvání: 90 min
Hodnocení: 63%

Žánr: Drama,

Režírujú: Vittorio De Sica,


OBSAH

Mladá vdaná Američanka pobývá na dovolené u známých v Římě. Tady prožije bouřlivý románek s mladým italským učitelem Giovannim Doriou. Chce se ale vrátit k manželovi a vztah s Giovannim ukončit. Při loučení na nádraží před cestou do Paříže však váhá, jestli se rozhodla správně.
Film Hlavní nádraží (Stazione termini) natočil významný italský režisér a herec Vittorio de Sica podle námětu osvědčeného scénáristy Cesara Zavattiniho. I když vznik filmu podpořili svými výkony slavní američtí herci, de Sica jím nedosáhl uměleckého významu svých jiných neorealistických počinů. Problémy při natáčení vznikaly nejen kvůli jazykové bariéře, ale i produkci. De Sica byl sice sám spoluproducentem, hlavním producentem byl ale David O. Selznick, který do celkové koncepce filmu zasahoval s ohledem na svou manželkou Jennifer Jones, představitelku hlavní role. Film měl v Itálii premiéru 2. dubna 1953 a v letech 1953-1954 jej pak uvedla i většina západoevropských zemí a také Spojené státy. Zmínku si zaslouží fakt, že francouzský návrhář Christian Dior byl za kostýmy k filmu nominován na Oscara.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.