21 Hours at Munich

Obrazok
Jednadvacet hodin v Mnichově

    
Celkové hodnotenie

10.0/10 (1 hlas)

7.2 out of 10 based on 59 ratings Země: USA  1976 
Trvání: 101 min
Hodnocení: 72%

Žánr: Thriller, Drama,

Režírujú: William A. Graham,

Hudba: Laurence Rosenthal,


OBSAH

Snímek natočený podle skutečného teroristického činu arabských fundamentalistů na olympijských hrách.

Drama Jedenadvacet hodin v Mnichově představuje dramatickou rekonstrukci nejtragičtějších dní Olympijských her v Mnichově v roce 1972. Skupina arabských teroristů vtrhla do prostor, kde byli ubytováni izraelští sportovci, dva zavraždila a devět unesla jako rukojmí. Teroristé požadovali mimo jiné propuštění 200 Arabů držených v izraelských vězeních, Izrael ovšem uplatnil svoji (tenkrát ještě neústupnou) politiku v jednání s teroristy a odmítl na jejich požadavky přistoupit. Tento nekompromisní postup nakonec vedl k jedinému možnému konci, dopad tragédie ovšem alespoň trochu zmírňují také chvíle skutečného hrdinství. Hereckému obsazení vévodí William Holden jako šéf mnichovské policie a Franco Nero jako arabský terorista. Původním vypravěčem snímku se pak stal sportovní komentátor Jim McKay, kterého proslavil právě emocionální komentář skutečných mnichovských událostí.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na edisk.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na prehrajto.cz
Zkusím štěstí na hellspy.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

ika.len: ODPORUCAM - dost detailne popisuje vtedajsiu akciu nemeckej policie proti teroristom, ktoru UKAZKOVO spackala. Zahynuli vtedy vsetci zajati izraelski sportovci a traja z teroristov sa zachranili a po prepusteni boli doma oslavovani ale nepozili si dlho. Vsetci boli neskor zlikvidovani izraelskymi agentmi na prikaz premierky izraela. Tuto akciu tiez popisuje niekolko filmov ako - http://www.movie-download.cz/film/16206-gideonov-mec + http://www.movie-download.cz/film/29988-uloha-zabit# a dalsie.
12. 12. 2012 reagovat

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.