Arizona

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

8.0/10 (1 hlas)

7.5 out of 10 based on 15 ratings Země: USA  1940 
Trvání: 121 min
Hodnocení: 75%

Žánr: Western,

Režírujú: Wesley Ruggles,

Hudba: Victor Young,


OBSAH

Bill Holden cestou na západ potká Jean Arthur, které se právě začalo dařit v podnikání, jeho touha spatřit na vlastní oči Kalifornii je ale asi silnější než nově nalezená láska.

V roce 1860 směřují na západ nekonečné kolony osadníků. Města tady v Arizoně vznikají spontánně, a také velmi rychle, takže lecčeho je nedostatek, protože zásobování nestačí tempu přistěhovalců. Taková je i situace v Tusconu, ohrožovaném indiány. Phoebe Titus (Jean Arthur) tu vládne železnou ženskou rukou, vždyť město ještě nemá šerifa a v salonu „zvolený“ soudce Bogardus se nechá uplatit flaškou nejlacinější kořalky. Do města přijíždí další osadníci, mezi nimi i Peter Muncie (William Holden) z Missouri. Phoebe, která se rozhodla spojit své síly s kupcem Solem Warnerem (Paul Harvey) a začít do města dovážet zboží, by si Petera ráda najala. Na obchodování ve velkém hodlá zbohatnout, v čemž jí má pomoci i začínající válka mezi Severem a Jihem. Obdobné plány má ovšem i podlý obchodník Lazarus Ward (Porter Hall) podporovaný vychytralým lobbistou Carteretem (Warren William).


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.