Cyrano et d'Artagnan

Obrazok
Cyrano a D'Artagnan

  
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 0 ratings Země: Francie  / Itálie  / Španělsko  1963 
Trvání: 120 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Dobrodružný,

Hudba: Michel Magne,


OBSAH

Francie, 1642. Dva rivalové u francouzského dvora, kardinál de Richelieu a mladý vévoda de Cinq-Mars jako favorit Ludvíka XIII. bojují o své mocenské pozice. Cyrano z Bergeracu je pověřen doručením důležitého poselství pro královnu Annu Rakouskou, na cestě z Gaskoňska se setkává se svým krajanem, rytířem d'Artagnanem, a spolu jsou vystaveni nebezpečným dobrodružstvím...
Slavný francouzský režisér Abel Gance pracoval od svých počátků v éře němého filmu s historickými tématy. V polovině šedesátých let vytvořil scénář, v němž spojil dvě velké postavy francouzského divadla a literatury – Cyrana z Bergeracu a Dumasova mušketýra d'Artagnana, do scénáře byly navíc zakomponovány prvky z dramatu Marion Delorme od Victora Huga. Fiktivní setkání stěžejních postav francouzského kulturního dědictví bylo založeno na Ganceho snaze o zajímavé dialogy, velkoryse plánovaná realizace ale ztroskotala na vysokých finančních nákladech a film byl nakonec odkázán do pozice převážně studiové a málo zajímavé podívané. Odborná kritika film již dopředu odsoudila, což se projevilo i v komerčním neúspěchu a titul nakonec znamenal finanční krach pro zúčastněného producenta. Ve Francii měl film premiéru 22. října 1964; k neúspěchu byl odsouzen prakticky od počátku, protože v daném roce bodovaly filmy jako MUŽ Z RIA, ČERNÝ TULIPÁN, první díl ANGELIKY nebo začátek slavné četnické série.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na edisk.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na prehrajto.cz
Zkusím štěstí na hellspy.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.