Du Guesclin

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

7.8 out of 10 based on 18 ratings Země: Francie  1949 
Hodnocení: 78%

Žánr: Drama, Historický,


OBSAH

Významný francouzský vojevůdce Bertrand Du Guesclin, pozdější hrabě de Longueville, patřil k předním osobnostem dějin stoleté války. Pocházel ze šlechtické rodiny z Bretaně (byl také známý pod přezdívkou Bretaňský orel) a od počátků bojů s Anglií proslul jako vynikající stratég a statečný vojevůdce. V průběhu několika málo let dosáhl nejen důležitých vojenských úspěchů, ale jeho kariéru doprovázel i společenský vzestup a nakonec se v roce 1370 stal vrchním velitelem francouzské armády. Za stoleté války dokázal Angličanům odejmout většinu dosud držených území ve Francii včetně důležitého přístavu v Calais. Padl při obléhání Chateaunef de Randon v červenci 1370.
Životní příběh slavného francouzského rytíře převedl na plátno koncem čtyřicátých let 20. století Bernard de Latour, který se filmovou režií uvedl v tomto jediném případě (byl také spoluautorem scénáře). Magnetem pro diváky byl především populární herec Fernand Gravey v hlavní roli, dosud známý spíše ze společenských komedií a melodramat, v ženských rolích se pak uplatnily dobové hvězdy jako Junie Astor nebo Ketti Gallian. Film se natáčel od června do listopadu 1948, premiéra proběhla až 3. června 1949. V prvním týdnu promítání dosáhl s více než 80 000 diváky na první příčku úspěšnosti, v celkovém srovnání za rok 1949 ale nijak velký úspěch nezaznamenal.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na edisk.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na prehrajto.cz
Zkusím štěstí na hellspy.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.