Mission à Tanger

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

7.7 out of 10 based on 7 ratings Země: Francie  1949 
Trvání: 100 min
Hodnocení: 77%

Žánr: Drama,

Režírujú: André Hunebelle,

Hudba: Jean Marion,


OBSAH

Alžírský Tanger je v době druhé světové války důležitým centrem mezinárodních špionážních služeb. Jedním z agentů je Alexandre Segard, který zde působí pod záminkou dovozu a vývozu koloniálního zboží. Segard má od svého velitele, jehož ve skutečnosti nezná, za úkol získat důležité informace, které mají pomoci vylodění spojenců v severní Africe. Když je ale zavražděn jeho přítel Pelletier, situace se komplikuje. Do příběhu vstupuje novinář Georges Masse, který chce Segardovi pomoct. V následných únosech a neidentifikovatelných postavách krásných žen přestává být jasné, kdo je kdo, ale nakonec se ukáže, že Masse je tím tajemným Segardovým nadřízeným.
Film MISE V TANGERU (Mission à Tanger, 1949) byl teprve druhým filmem bývalého výtvarníka André Hunebella. Ten pro napsání scénáře oslovil publicistu Michela Audiarda. Hunebelle se později stal jedním z nejúspěšnějších režisérů, Audiard naopak sklízel vavříny na poli scénáristiky. Spolupráci si pak na přelomu 40. a 50. let ještě několikrát zopakovali. Hlavní roli novináře Georgese Masse ztvárnil oblíbený Raymond Rouleau, který byl tehdy na vrcholu popularity, ženský prvek reprezentovaly italská rodačka Gaby Sylvia a francouzská hvězda Mila Parély. Z dalšího hereckého obsazení stojí za zmínku také začínající Louis de Funès v roli španělského plukovníka. Natáčení filmu probíhalo od ledna do března 1949, premiéra proběhla 15. července 1949 za značného zájmu divácké veřejnosti.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.