Paltoquet, Le

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 0 ratings Země: Francie  1986 
Trvání: 92 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Drama, Krimi,

Režírujú: Michel Deville,


OBSAH

Čtyři staří přátelé – novinář, obchodník, doktor a profesor – se každý večer scházejí v baru a hrají karty. V průběhu jejich každodenních večerních rituálů se barman, zvaný Mamlas, cítí být z povzdálí sledován záhadnou ženou v bílém. Jednoho dne je v blízkosti baru objeveno mrtvé tělo a policie brzy dojde k závěru, že vrahem musí být jeden ze čtyř karetních hráčů. Všechny důkazy směřují k doktorovi, ale záhy se ukáže, že věci se mají úplně jinak...
Film LE PALTOQUET (Mamlas) je ve své podstatě kriminálkou, ale režisér Michel Deville mu svým režijním přístupem dodal zvláštní atmosféru; příběhu chybí klasické detektivní atributy, naopak jsou zdůrazněny četné nevysvětlené záhady v osobách a jejich chování. Minimalistické pojetí filmu navíc dehonestuje tehdejší hollywoodský boom hvězd a velkofilmů s Devillovým názorem, že pár kvalitních herců stačí k natočení dobrého filmu. Film až do konce nechává diváka tápat a i po závěru po něm zůstává řada nezodpovězených otázek, patří však k výborným zástupcům tohoto stylu filmů osmdesátých let. Do rolí postav se záhadným charakterem byli vybráni přesně odpovídající herci a Jeanne Moreau byla za svou úlohu nominována na Cézara (jednalo se o první spolupráci této slavné herečky s Devillem). Ve Francii měl film premiéru 13. srpna 1986.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na edisk.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na prehrajto.cz
Zkusím štěstí na hellspy.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.