Chemin des écoliers, Le

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

8.5 out of 10 based on 16 ratings Země: Francie  / Itálie  1959 
Trvání: 81 min
Hodnocení: 85%

Žánr: Dobrodružný,

Režírujú: Michel Boisrond,


OBSAH

Paříž, 1943. Sedmnáctiletý student Antoine udržuje milostný vztah se starší provdanou ženou Yvette, jejíž manžel je vězněn německými okupanty. Antoine se jí snaží pomoci v těžké životní situaci, proto se se svým přítelem Pierrem pustí do obchodů se šampaňským na černém trhu. Šampaňské dodávají do restaurací navštěvovaných Němci a kolaboranty. Když se to dozví Antoinův otec, čestný vlastenec a svědomitý pracující muž, dostane se se synem do ostrého sporu.
Film CESTY ŠKOLÁKŮ (Le chemin de ecoliers) natočil zručný režisér Michel Boisrond podle stejnojmenného románu Marcela Aymé (1902-1965), který vyšel krátce po druhé světové válce (1946). Pro film román upravili známí scénáristé Jean Aurenche a Pierre Bost. Za zmínku stojí především herecké obsazení, v němž se setkaly již zavedené hvězdy jako Bourvil nebo Paulette Dubost a začínající osobnosti typu Alaina Delona nebo Jean-Claude Brialyho. Film sám o sobě je spíše průměrný a je typickým produktem kinematografie padesátých let (z adaptací díla Marcela Aymé je podstatně zdařilejší o tři roky starší film NAPŘÍČ PAŘÍŽÍ, také s Bourvilem), nicméně díky zajímavému hvězdnému obsazení má své místo v historii francouzského filmu. Natáčení proběhlo ve francouzsko-italské koprodukci převážně v ateliérech během jarních měsíců 1959 a premiéra se konala 23. září 1959. V kinech dosáhl značného úspěchu, což lze doložit návštěvností přes dva a půl miliónu diváků.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na edisk.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na prehrajto.cz
Zkusím štěstí na hellspy.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.