Crime et châtiment

Obrazok
Zločin a trest
Crime and Punishment

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

7.5 out of 10 based on 24 ratings Země: Francie  1956 
Trvání: 107 min
Hodnocení: 75%

Žánr: Drama,

Režírujú: Georges Lampin,


OBSAH

René Brunel je sebevědomý mladý muž, který využívá svého dobytého postavení a je hrdý na své osobní vlastnosti. Morálka a mravní zásady jsou mu ale cizí, a když se dopustí chladnokrevné vraždy starší ženy, domnívá se, že trestu snadno unikne. Ozve se však svědomí, které jej začne trápit, stejně tak jako vyšetřující policie...
Film Zločin a trest (Crime et châtiment) je volnou adaptací slavného románu Fjodora Michajloviče Dostojevského převedenou do současnosti. Realizoval jej režisér Georges Lampin, který za svou kariéru natočil celkem dvacet filmů. Do hlavní role René Brunela (inspirované románovou postavou Raskolnikova) byl obsazen Robert Hossein, po jeho boku hrála jeho tehdejší manželka Marina Vlady. Spolu s Jeanem Gabinem v roli policejního inspektora tedy film disponoval hvězdným obsazením a spolu se zasazením do současné Francie dosáhl značného úspěchu. Po premiéře 4. prosince 1956 jej v kinech vidělo více než jeden a tři čtvrtě miliónu diváků. Z uměleckého hlediska však film nedosáhl kvalit starší francouzské verze z roku 1935. Pro úplnost dodejme, že k dílu F. M. Dostojevského obrátilo svou pozornost koncem padesátých let více francouzských režisérů.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.