Col ferro e col fuoco

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 1 ratings Země: Itálie  / Francie  / Jugoslávie  1962 
Trvání: 112 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Drama, Dobrodružný, Akční,

Režírujú: Fernando Cerchio ,

Hudba: Francesco De Masi, Giovanni Fusco,


OBSAH

V polovině 17. století vypuká na Ukrajině Chmelnického povstání, které je destruktivní pro zemi, ale i pro Poláky, kteří se stávají oběťmi hromadného vyvražďování. V polské armádě, která má za úkol povstání potlačit, bojuje plukovník Jan Ketusky, který ve stepi náhodou zachrání kněžnu Kurzevitchovou s neteří Helenou. Do Heleny se zamiluje, zároveň ale o ni usiluje kozácký vůdce Bohun. Ten kněžnu zavraždí a Helenu unáší. Ketusky se pak zúčastní bojů s kozáky, přitom po celé Ukrajině hledá ztracenou Helenu.
Film Ohněm a mečem (Col ferro e col fuoco) byl natočen podle stejnojmenného románu Henryka Sienkiewicze. Zatímco ale Sienkiewiczova předloha měla významný vlastenecký podtext, tuto linii režisér Fernando Cerchio potlačil a soustředil se na dobrodružnou a romantickou složku příběhu. Film byl natočen ve francouzsko-italské koprodukci, exteriérové scény byly pořízeny v Jugoslávii. Hlavní roli plukovníka Ketuskyho (v literární předloze jako Skrzetuski) ztvárnil populární Pierre Brice ještě před svou nejslavnější rolí Vinnetoua, do postav Heleny a jejího únosce Bohuna byli angažováni američtí herci Jeanne Crain a John Drew Barrymore. Kněžnu Kurzevitchovou hrála významná divadelní herečka Elena Zareschi. Film měl premiéru v květnu 1963, byl uveden ve většině západní Evropy a také v USA, dnes je díky osobnosti autora předlohy poměrně populární též v Polsku.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na edisk.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na prehrajto.cz
Zkusím štěstí na hellspy.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.