Édes Emma, drága Böbe - vázlatok, aktok

Obrazok
Milá Emo, drahá Bětko
Sweet Emma, Dear Boebe - Sketches, Nudes

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

7 out of 10 based on 118 ratings Země: Maďarsko  1992 
Trvání: 78 min
Hodnocení: 70%

Žánr: Drama,

Režírujú: István Szabó,


OBSAH

Jeden z nejvýznamnějších maďarských režisérů István Szabó se po letech vrací domů, aby zachytil zemi v zásadním historickém přechodu v období po pádu komunismu. Radost ze svobody rychle střídá vystřízlivění a nejistota. Proměňuje se politicko-ekonomická i společenská situace a Szabó se snaží všechny tyto pohyby zachytit. Výsledkem je neradostný pohled na společnost, kde vládne ztráta životních jistot a iluzí o lepší budoucnosti. Společnost, která jako by byla v neustálé křeči.
Snímek Milá Emo, drahá Bětko je portrétem dvou mladých žen, jež přicházejí do Budapešti z vesnického prostředí, aby si vybudovaly kariéru a dokázaly svou nezávislost. Za žádnou cenu se nechtějí vrátit domů - poražené a pokořené.
Ema a Běta sdílejí společný pokoj na učitelské ubytovně, protože si ze svého platu nemohou dovolit nic lepšího. Obě jsou učitelky ruského jazyka na střední škole, kde ovšem dochází k velkým změnám, ostatně jako v celé společnosti. Ruština je vyškrtnuta ze školních osnov a hrdinky ztrácejí veškeré životní jistoty. Jejich schopnosti jsou najednou zcela bezcenné a těžce vybudované postavení je to tam. Studenti dávají hlasitě najevo, že nemají o ruštinu zájem. Ženy se rozhodnou absolvovat přeškolovací kurz angličtiny, aby mohly zůstat dál ve škole, přestože i v učitelském sboru se projevuje nejistota, strach a vzájemné obviňování. Jejich bezvýchodná situace se odráží v neustále se opakující Emině noční můře. Szabó zachycuje ve svém snímku společenské outsidery, kteří hledají cestu k lepšímu životu.
Ema a Bětka se po večerech učí anglicky, aby se vymanily z bídného života, ale nakonec jsou jenom o krok napřed před svými studenty. Situaci neprospívá Emin poměr se ženatým ředitelem školy. Ten si nedokáže vybrat mezi manželkou a milenkou. Bětka je rozhodnutá přivydělat si k platu jakýmkoliv způsobem, a tak se uchází o místo komparsistky. Hromadná filmová scéna se odehrává v tureckých lázních. Vyžaduje úplnou nahotu a je představena jako automatický proces, kde je na přítomné obnažené ženy různých profesí nahlíženo jako na kusy masa. Nakonec Bětku zláká svět drobných podvodů. Seznamuje se s bohatými cizinci a využívá je. Netrvá dlouho a je obviněna z prostituce a posléze uvězněna. Po návratu z nápravného zařízení se rozhodne vyřešit zoufalou situaci po svém.
V hlavních rolích se představila původem holandská herečka Johanna ter Steegeová, která se objevila už v Szabóově předchozím filmu Schůzka s Venuší (1991), a za svůj výkon byla nominována na Evropskou filmovou cenu, a Maďarka Enikö Börcsöková, jež spolupracovala i na zatím posledním režisérově filmu Za zavřenými dveřmi (2012).

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na edisk.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na prehrajto.cz
Zkusím štěstí na hellspy.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.