Édes Emma, drága Böbe - vázlatok, aktok

Obrazok
Milá Emo, drahá Bětko
Sweet Emma, Dear Boebe - Sketches, Nudes

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

7 out of 10 based on 118 ratings Země: Maďarsko  1992 
Trvání: 78 min
Hodnocení: 70%

Žánr: Drama,

Režírujú: István Szabó,


OBSAH

Jeden z nejvýznamnějších maďarských režisérů István Szabó se po letech vrací domů, aby zachytil zemi v zásadním historickém přechodu v období po pádu komunismu. Radost ze svobody rychle střídá vystřízlivění a nejistota. Proměňuje se politicko-ekonomická i společenská situace a Szabó se snaží všechny tyto pohyby zachytit. Výsledkem je neradostný pohled na společnost, kde vládne ztráta životních jistot a iluzí o lepší budoucnosti. Společnost, která jako by byla v neustálé křeči.
Snímek Milá Emo, drahá Bětko je portrétem dvou mladých žen, jež přicházejí do Budapešti z vesnického prostředí, aby si vybudovaly kariéru a dokázaly svou nezávislost. Za žádnou cenu se nechtějí vrátit domů - poražené a pokořené.
Ema a Běta sdílejí společný pokoj na učitelské ubytovně, protože si ze svého platu nemohou dovolit nic lepšího. Obě jsou učitelky ruského jazyka na střední škole, kde ovšem dochází k velkým změnám, ostatně jako v celé společnosti. Ruština je vyškrtnuta ze školních osnov a hrdinky ztrácejí veškeré životní jistoty. Jejich schopnosti jsou najednou zcela bezcenné a těžce vybudované postavení je to tam. Studenti dávají hlasitě najevo, že nemají o ruštinu zájem. Ženy se rozhodnou absolvovat přeškolovací kurz angličtiny, aby mohly zůstat dál ve škole, přestože i v učitelském sboru se projevuje nejistota, strach a vzájemné obviňování. Jejich bezvýchodná situace se odráží v neustále se opakující Emině noční můře. Szabó zachycuje ve svém snímku společenské outsidery, kteří hledají cestu k lepšímu životu.
Ema a Bětka se po večerech učí anglicky, aby se vymanily z bídného života, ale nakonec jsou jenom o krok napřed před svými studenty. Situaci neprospívá Emin poměr se ženatým ředitelem školy. Ten si nedokáže vybrat mezi manželkou a milenkou. Bětka je rozhodnutá přivydělat si k platu jakýmkoliv způsobem, a tak se uchází o místo komparsistky. Hromadná filmová scéna se odehrává v tureckých lázních. Vyžaduje úplnou nahotu a je představena jako automatický proces, kde je na přítomné obnažené ženy různých profesí nahlíženo jako na kusy masa. Nakonec Bětku zláká svět drobných podvodů. Seznamuje se s bohatými cizinci a využívá je. Netrvá dlouho a je obviněna z prostituce a posléze uvězněna. Po návratu z nápravného zařízení se rozhodne vyřešit zoufalou situaci po svém.
V hlavních rolích se představila původem holandská herečka Johanna ter Steegeová, která se objevila už v Szabóově předchozím filmu Schůzka s Venuší (1991), a za svůj výkon byla nominována na Evropskou filmovou cenu, a Maďarka Enikö Börcsöková, jež spolupracovala i na zatím posledním režisérově filmu Za zavřenými dveřmi (2012).

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.