Vierge du Rhin, La

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 0 ratings Země: Francie  1953 
Trvání: 82 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Drama,

Režírujú: Gilles Grangier,

Hudba: Joseph Kosma,


OBSAH

Rok 1940. Jacques Ledru je považován za oběť bojů druhé světové války. Náhle se ale objeví pod jménem Martin Schmidt v rodném Strasbourgu. Jeho manželka Geneviève se mezitím podruhé provdala a převzala kontrolu nad manželovou lodní společností. Existence prvního manžela jí značně překazí plány do budoucna a je rozhodnuta jej zabít. Při střetnutí obou jejích manželů dojde k nešťastné smrti druhého manžela, Maurice Labbé. Geneviève ze smrti obviní Jacquese, on jediný ale ví, kdo je skutečným vrahem...
Film Panna na Rýně je významný v tom, že při jeho vzniku se poprvé sešli úspěšný režisér Gilles Grangier a slavný herec Jean Gabin; z jejich následující šestnáctileté spolupráce pak vzniklo dalších jedenáct filmů. Grangier ve svých filmech většinou vycházel z literární předlohy, tak tomu bylo i v tomto případě. Společenské drama s kriminálními prvky odehrávající se za druhé světové války Panna na Rýně bylo natočeno podle stejnojmenného románu dobově populárního spisovatele Pierra Norda (1900-1985), k jehož dílu obraceli filmaři pozornost již od 30. let. Ve Francii měl film premiéru 13. listopadu 1953.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.