Treize à table

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 0 ratings Země: Francie  1956 
Trvání: 92 min
Hodnocení: 0%

Režírujú: André Hunebelle,

Hudba: Jean Marion,


OBSAH

Štědrý večer. Manželé Madeleine a Antoine Villardierovi chystají slavnostní večeři pro hosty. Madeleine je pověrčivá a zoufale se snaží zabránit hrozícímu počtu třinácti hostů u stolu. Pokaždé když se zdá, že je zasedací pořádek vyřešen k její spokojenosti, nastanou komplikace vyplývající ze složitých vztahů všech pozvaných...
Film TŘINÁCT U STOLU (Treize a table) natočil režisér André Hunebelle podle stejnojmenné divadelní hry Marc-Gilberta Sauvajona, která byla na filmové plátno převedena víckrát a na divadelních jevištích se s úspěchem uvádí dodnes. Film vznikal v srpnu a září 1955 a premiéru měl 28. prosince 1955. Toto první uvedení na plátna kin ale proběhlo v Marseille, pařížská premiéra se konala až v únoru 1956. Návštěvnost v kinech se vyšplhala na více než jeden a půl miliónu diváků, ve srovnání s jinými filmy té doby se ale nejednalo o nijak závratný úspěch. Divácky vděčný byl snímek především díky tehdy oblíbené Micheline Presle. Z dnešního pohledu jde o poměrně zapomenutý film, v dějinách francouzské kinematografie má ale místo jako debut pozdější velké hvězdy Annie Girardot.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.