Monocle noir, Le

Obrazok
Black Monocle, The

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 2 ratings Země: Francie  1961 
Trvání: 88 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Krimi, Komedie,

Režírujú: Georges Lautner,


OBSAH

Někde ve Středozemním moři u břehů Korsiky jsou ukryty důležité dokumenty vztahující se k událostem druhé světové války. Přesné místo úkrytu zná jediný důstojník někdejší německé elitní jednotky, jehož osloví francouzský tajný agent Dromard. Ten má za úkol vymáhání válečných reparací a věří, že dotyčná skrýš v moři kromě dokumentů obsahuje i nějaké další cennosti, ne-li přímo poklad. Není proto divu, že v lokalitě začnou vzápětí slídit i britští a sovětští agenti tajných služeb.
Přelom 50. a 60. let byl ve francouzské kinematografii ve znamení vzniku řady průměrných kriminálek se špionážní zápletkou. Jako nepříliš originální příběh začíná i film ČERNÝ MONOKL (Le monocle noir, 1961), ten se ale vzápětí mění v kuriózní frašku, kde kriminální žánr hraje jen podružnou roli zásluhou především invenčního přístupu režiséra Georgese Lautnera. Svým základním schématem spadá film do kategorie tzv. noir filmů, právě Lautner ale z tohoto žánru dokázal vytěžit překvapivě i komediální potenciál, což snímek ČERNÝ MONOKL vyvyšuje nad průměr dobové produkce počátku šedesátých let. Jeden z nejlepších výkonů své herecké kariéry tady podal Paul Meurisse, za zmínku stojí i participace dobové, dnes však již značně pohaslé německé hvězdy Elgy Andersen. Bez zajímavosti není ani fakt, že svou poslední filmovou roli zde ztvárnil Pierre Blanchar, jedna z ikon francouzské meziválečné kinematografie. Ve Francii proběhla premiéra filmu 29. prosince 1961. Komerční úspěch pak Lautnera vedl k práci na dalších dvou filmech s postavou agenta Dromarda (v hlavní roli opět Paul Meurisse).

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na edisk.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na prehrajto.cz
Zkusím štěstí na hellspy.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.