Amours célèbres

Obrazok
Famous Love Affairs

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

7.3 out of 10 based on 31 ratings Země: Francie  / Itálie  1961 
Trvání: 130 min
Hodnocení: 73%

Žánr: Historický, Romantický,

Režírujú: Michel Boisrond,

Hudba: Maurice Jarre,


OBSAH

První povídka Lauzun je zasazena do doby 17. století a vlády krále Slunce; slavný dvořan a oblíbenec Ludvíka XIV., vévoda Lauzun udržuje milostný vztah s kurtizánou Madame de Monaco. Na té ovšem spočine i královo oko... Druhý příběh Jenny de Lacour je z konce 19. století a vypráví o nešťastné lásce Jenny k mnohem mladšímu muži René... Třetí povídka se vrací do 15. století a jejím hrdinou je bavorský vévoda Albrecht, který se proti otcově vůli tajně ožení s prostou dívkou Agnes. Ta je pak obviněna z čarodějnictví a Albrecht se ji snaží zachránit... Poslední povídka Herečky popisuje soupeření slavných hereček a jejich osobní peripetie s muži.
Povídkový film režiséra Michela Boisronda SLAVNÉ LÁSKY vychází ze stejnojmenného díla spisovatele a dramatika Paula Gordeauxe (1891-1974), na scénáři se podílelo několik tvůrců. Titul vznikl převážně ve filmových ateliérech, natáčení probíhalo od února do června 1961. Režisérovi se do každé ze čtyř povídek podařilo angažovat skutečně herecké souhvězdí umělců mladé i starší generace. Film měl premiéru 3. listopadu 1961 a přes všechny předpoklady jej ve Francii viděly „jen“ dva milióny diváků, což ovšem v dobové konkurenci nebyl nijak výrazný úspěch. Možná i proto, že v daném roce zabodovalo hned několik historických filmů, dodnes slavných (HRABĚ MONTE CHRISTO, TŘI MUŠKETÝŘI, KNĚŽNA DE CLÉVES, KAPITÁN FRACASSE).

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.