Dossier noir, Le

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 0 ratings Země: Francie  / Itálie  1955 
Trvání: 115 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Drama,

Režírujú: André Cayatte,


OBSAH

Mladý soudce Jacques Arnaud je přidělen do provinčního městečka Lancourt, které je pod kontrolou mocného průmyslníka Broussarda. Arnaudovým prvním klientem se stává místní občan Dutoit, kterému někdo otrávil psy. Ten Arnauda upozorní na nedávnou záhadnou smrt pana Le Guena, který se postavil proti Broussardovým praktikám. Arnaud nařídí Le Guenovu exhumaci a městem se začne šířit atmosféra podezírání a strachu. Mezitím z Paříže přijíždí inspektor Noblet, ten ale za Le Guenovou smrtí vidí prostší příčinu, a sice nevěru jeho manželky.
Film Černý spis (Dossier noir) natočil slavný režisér André Cayatte ve spolupráci s osvědčeným scénáristou Charlesem Spaakem. Tímto počinem nedosáhl sice odezvy svých starších i pozdějších titulů, přesto se mu podařilo vytvořil kvalitní kriminální drama, které bylo nominováno na Zlatou palmu za nejlepší film na festivalu v Cannes. Z bohatého obsazení převážně francouzskými herci připomeňme ještě účast italské divadelní hvězdy Ley Padovani, s níž pak Cayatte ještě natočil film Oko za oko (Oeil pour oeil). Černý spis měl ve Francii premiéru 18. května 1955 a v kinech dosáhl solidní návštěvnosti dvou miliónů diváků.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.