Enfer des anges, L'

Obrazok

  
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 0 ratings Země: Francie  1941 
Trvání: 96 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Drama,


OBSAH

Mladý Jean se vrací z vězení a přes nepřízeň osudu a ztíženou možnost při hledání práce je odhodlán začít nový život. V zanedbané pařížské čtvrti se setkává s mladou Lucette, která žije bez domova s Lucienem, který po konfliktech s otcem alkoholikem utekl z domova. Lucette a Lucien jsou součástí dětského gangu pod vedením tyranského Maxe, který je nutí k obchodu s drogami. Když se Lucien zaplete do přepadení, Lucette se odvažuje okrást Maxe, aby s pomocí peněz Lucienovi pomohla.
Zatímco francouzské kinematografii v roce 1941 dominovaly nenáročné veselohry nebo dramata mírně odtržená od reality, režisér Christian-Jaque stvořil filmem PEKLO ANDĚLŮ (L'enfer des anges) emocionálně působivé sociální drama z pařížské periferie. Pro nás pak není bez zajímavosti, že za kamerou stál český kameraman Otto Heller. Pozornost si zaslouží i herecké obsazení. V hlavních rolích Christian-Jaque vsadil na již osvědčené osobnosti dospívající generace jako byli Jean Claudio, Louise Carletti nebo později známý zpěvák Marcel Mouloudji. V roli šéfa dětského gangu podal jeden ze svých nejlepších výkonů Jean Tissier, matku jednoho z mladých hrdinů ztvárnila slavná šansoniérka Fréhel. Film měl premiéru 14. února 1941.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.