Monseigneur

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 0 ratings Země: Francie  1949 
Trvání: 90 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Drama, Komedie,

Režírujú: Roger Richebé,


OBSAH

Piétrefond je profesorem historie a také archivářem. Jednoho dne je osloven novým majitelem Historického muzea, aby mu pomohl identifikovat voskové figuríny osobností francouzských dějin, zvláště z období velké francouzské revoluce. Když pak Piétrefond ztratí klíče od bytu, vyhledá služby zámečníka Ménechainna. Na základě některých indicií potom dojde k závěru, že Ménechainn by mohl být přímým potomkem Ludvíka XVI., oznámí mu to a s velkou slávou jej uvede do vyšší společnosti. Nakonec se ukáže, že pravda je někde jinde a Ménechainn se pokorně vrací ke své práci a snoubence. Profesor Piétrofond však zůstává v pochybnostech.
Film odlehčenou formou zpracovává téma možných potomků francouzských králů, ve francouzské literatuře i kinematografii velmi oblíbené. Zatímco jiné filmy s touto tématikou pracovaly výhradně v historické rovině, tento titul je vyprávěn z pohledu současníků. Snímek natočil režisér a producent Roger Richebé za spolupráce renomovaných scénáristů, v hlavních rolích se objevili Fernand Ledoux jako profesor historie a u nás dobře známý Bernard Blier v úloze možného potomka francouzských panovníků. Natáčení proběhlo poměrně rychle od konce dubna do poloviny června 1949 a premiéra se konala 13. září 1949. K názvu filmu se sluší dodat, že titul Monseigneur užíval vždy nejstarší syn francouzského krále.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.