Monseigneur

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 0 ratings Země: Francie  1949 
Trvání: 90 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Drama, Komedie,

Režírujú: Roger Richebé,


OBSAH

Piétrefond je profesorem historie a také archivářem. Jednoho dne je osloven novým majitelem Historického muzea, aby mu pomohl identifikovat voskové figuríny osobností francouzských dějin, zvláště z období velké francouzské revoluce. Když pak Piétrefond ztratí klíče od bytu, vyhledá služby zámečníka Ménechainna. Na základě některých indicií potom dojde k závěru, že Ménechainn by mohl být přímým potomkem Ludvíka XVI., oznámí mu to a s velkou slávou jej uvede do vyšší společnosti. Nakonec se ukáže, že pravda je někde jinde a Ménechainn se pokorně vrací ke své práci a snoubence. Profesor Piétrofond však zůstává v pochybnostech.
Film odlehčenou formou zpracovává téma možných potomků francouzských králů, ve francouzské literatuře i kinematografii velmi oblíbené. Zatímco jiné filmy s touto tématikou pracovaly výhradně v historické rovině, tento titul je vyprávěn z pohledu současníků. Snímek natočil režisér a producent Roger Richebé za spolupráce renomovaných scénáristů, v hlavních rolích se objevili Fernand Ledoux jako profesor historie a u nás dobře známý Bernard Blier v úloze možného potomka francouzských panovníků. Natáčení proběhlo poměrně rychle od konce dubna do poloviny června 1949 a premiéra se konala 13. září 1949. K názvu filmu se sluší dodat, že titul Monseigneur užíval vždy nejstarší syn francouzského krále.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.