Alibi, L'

Obrazok
Alibi, křivé svědectví

  
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 0 ratings Země: Francie  1937 
Trvání: 84 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Mysteriózní,

Hudba: Georges Auric,


OBSAH

Profesor Winckler se úspěšně živí jako telepat. Při jedné seanci v nočním klubu poznává v publiku svého dávného nepřítele, amerického gangstera Gordona, a po skončení představení jej zabije. Aby získal alibi, uplácí Hélène, hostesku z nočního klubu. Případu se ujímá komisař Callas, který Wincklera podezírá, ale má před sebou složitý úkol rozbít jeho alibi. O Hélène se proto naoko začne ucházet Callasův mladý kolega André Laurent, aby se dozvěděl pravdu.
Zatímco předchozí filmy francouzského režiséra Pierra Chenala vycházely z osvědčených literárních předloh, film Alibi, křivé svědectví (L’alibi) vznikl na základě původního námětu scénáristy Marcela Acharda. Atmosférou a celkovým pojetím vytvořil Chenal významný příspěvek k žánru noir-filmů. Navíc se mohl opřít o herecké výkony předních umělců typu Ericha von Stroheima (profesor Winckler) nebo Louise Jouveta (komisař Callas). Ve vedlejší roli milenky zavražděného Gordona se objevila původem česká herečka Florence Marly, pozdější Chenalova manželka. Film měl ve Francii premiéru těsně před Vánocemi 1937, v následujícím roce byl uveden i v československých kinech.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.