Smrt si říká Engelchen

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

10.0/10 (1 hlas)

8.5 out of 10 based on 1478 ratings Země: Československo  1963 
Trvání: 129 min
Hodnocení: 85%

Žánr: Drama, Válečný,

Režírujú: Ján Kadár, Elmar Klos,

Hudba: Zdeněk Liška,


OBSAH

Při osvobozování Zlína na počátku května 1945 je vážně raněn mladý partyzán Pavel. Během dalších dnů, kdy se v nemocnici zotavuje, vzpomíná na osudové okamžiky, které prožil v předchozím měsíci v okolních horách a snaží se vyrovnat s největším traumatem - vypálením pasekářské osady Ploština německým jagdkommandem poté, co ji partyzáni opustili. Film je adaptací stejnojmenného dobového knižního bestselleru Ladislava Mňačka, který zde přetavil s časovým odstupem do umělecké formy zážitky své, partyzánského oddílu, jehož byl členem, i obyčejných pasekářů, kteří partyzánům poskytli zázemí. Film patří k několika ojediněným dílům, která se neschematicky a demýtizujícím způsobem vypořádávají s tematikou protektorátu a odboje.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na edisk.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na prehrajto.cz
Zkusím štěstí na hellspy.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

alfatanker: recenzent zabudol dodať, že Ladislav Mňačko zradil svoju vlasť a svoje presvedčenie komunistu- dal sa do služieb Západu a procesu, ktorý mal za cieľ zvrhnúť socializmus a ktorý sa vďaka zradcom ako bol Mňačko aj podaril...My na Slolvensku Mňačka veľmi dobre poznáme- a aj to ako sa zmenil....
26. 01. 2013 reagovat

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.