Smrt si říká Engelchen

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

10.0/10 (1 hlas)

8.5 out of 10 based on 1478 ratings Země: Československo  1963 
Trvání: 129 min
Hodnocení: 85%

Žánr: Drama, Válečný,

Režírujú: Ján Kadár, Elmar Klos,

Hudba: Zdeněk Liška,


OBSAH

Při osvobozování Zlína na počátku května 1945 je vážně raněn mladý partyzán Pavel. Během dalších dnů, kdy se v nemocnici zotavuje, vzpomíná na osudové okamžiky, které prožil v předchozím měsíci v okolních horách a snaží se vyrovnat s největším traumatem - vypálením pasekářské osady Ploština německým jagdkommandem poté, co ji partyzáni opustili. Film je adaptací stejnojmenného dobového knižního bestselleru Ladislava Mňačka, který zde přetavil s časovým odstupem do umělecké formy zážitky své, partyzánského oddílu, jehož byl členem, i obyčejných pasekářů, kteří partyzánům poskytli zázemí. Film patří k několika ojediněným dílům, která se neschematicky a demýtizujícím způsobem vypořádávají s tematikou protektorátu a odboje.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

alfatanker: recenzent zabudol dodať, že Ladislav Mňačko zradil svoju vlasť a svoje presvedčenie komunistu- dal sa do služieb Západu a procesu, ktorý mal za cieľ zvrhnúť socializmus a ktorý sa vďaka zradcom ako bol Mňačko aj podaril...My na Slolvensku Mňačka veľmi dobre poznáme- a aj to ako sa zmenil....
26. 01. 2013 reagovat

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.