Cats

Obrazok
Cats

    
Celkové hodnotenie

10.0/10 (1 hlas)

8.1 out of 10 based on 355 ratings Země: Velká Británie  1998 
Trvání: 120 min
Hodnocení: 81%

Žánr: Muzikál,

Režírujú: David Mallet,


OBSAH

Právě dnešní noci za úplňku se většina jellicleských koček sešla na tradičním místě, aby se zúčastnila každoročního bálu. Všichni přítomní jako vždy netrpělivě očekávají příchod kočičího nestora všemi milovaného a respektovaného Deuteronomyho. Poté je zahájena celonoční zábava vrcholící za úsvitu, kdy Deuteronomy určí jednu vyvolenou kočku. Ta má tu čest vstoupit do zázračné uličky Heavyside Layer a být znovuzrozena v novém kočičím životě. Napjaté čekání na tento okamžik je vyplněno tancem a zpěvem, přičemž se blíže seznámíme s několika konkrétními kočkami např.s hejskem Rum Tum Tuggerem či bonviánským tlouštíkem Bustopherem Jonesem.

Poklidný mumraj ale několikrát naruší dvě kočky - Grizabella a Macavity, které rozhodně nejsou příkladem řádného kočičího života, a toto jejich počínání je v muzikálu zdrojem určitého děje. Stará, opuštěná a zoufalá Grizabella, jejíž přízvisko z dřívějších časů Nádherná dnes zní jako krutý žert, se opakovaně během noci pokouší dostat mezi ostatní. Ti se ale chovají značně nedůvěřivě a přezíravě. A nad veselým spolkem občas přeletí stín strachu a zazní jméno Macavityho obávaného to kočičího gangstera. Macavitymu se dokonce podaří unést Deuteronomyho a nešťastným kočkám ho vrátí až kouzelník Mistofelees. Po radostném shledání je určena jako letošní vyvolená kočka Grizabella, která vystoupá uličkou Heavyside Layer a zmizí.

Celý film CATS se odehrává na jevišti se stále stejnými kulisami. Není ale záznamem představení s diváky. Snaží se na filmovém plátně zachytit strhující muzikálovou atmosféru soustředěním se na prvky, které zajistily úspěch u divadelního publika tj.na taneční choreografii, zpěv, kostýmy, masky a v neposlední řadě ohromné nasazení všech protagonistů. Z ryze filmových prostředků se uplatnila především práce s kamerou a dynamický střih. A. L. Webber při skládání tohoto muzikálu nespolupracoval s libretisty (jako např.s Timem Ricem na EVITĚ a JESUS CHRIST SUPERSTAR), ale použil již existující text úsměvné verše pro pobavení od literárního klasika T.S.Eliota (základem se stala Old Possum's Book of Practical Cats z roku 1939).


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.