Walt: The Man Behind the Myth

Obrazok
Walt Disney - Muž na pozadí mýtů

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

8.3 out of 10 based on 54 ratings Země: USA  2001 
Trvání: 119 min
Hodnocení: 83%

Žánr: Životopisný, Dokumentární,


OBSAH

Stačí vyslovit pojmy Mickey Mouse, Kačer Donald, psi Pluto a Goofy, Tři malá prasátka, ale hlavně Sněhurka a sedm trpaslíků, Pinocchio, Dumbo, Bambi, Fantazie...

Walter Elias Disney (1901-1966) začínal jako animující kreslíř v letech 1920-1924 v Kansas City, kde založil své první studio s animátorem Ubem Iwerksem, aby svou tvůrčí dílnu přestěhoval do Los Angeles, kde se k němu kromě Iwerkse připojil i bratr Roy.
Mimochodem o grotesky s Myšákem Mickeym, kterého od počátku namlouval, a prý byl jeho alter ego, zpočátku zvukové éry filmu nebyl téměř žádný zájem.
Svá zvířátka vytvářel antropomorfickým způsobem, erotice a násilí se vyhýbal. Prosazoval rodinné filmy, výtvarně vyšel z křivky elipsy, která pružně reagovala na plynulý pohyb animace.

Novou verzí staré pohádky Tři malá prasátka získal v době hospodářské krize jednoho z mnoha Oskarů své kariéry. Koncem třicátých let minulého století už byl první osobností amerického kresleného filmu. Díky finančnímu úspěchu Sněhurky a sedmi trpaslíků vybudoval velké studio v Burbanku a vybavil je podle svých představ, aby zde mohl točit i hrané rodinné filmy. Ale rozpory uvnitř jeho týmu, které vyvrcholily stávkou, a hlavně začátek druhé světové války změnily jeho plány. Vytvořil úspěný film Pinocchio a pozoruhodnou, kontroverzní Fantazii. Po válce začal, dílem ve Velké Británii, realizovat kombinované (hrané s triky, případně s prvky animace) rodinné filmy.

Nevpustil do svého díla sex, agresi ani rasismus. Na rozdíl od hollywoodské produkce žádný z jeho filmů neměl ani v názvu slova jako vražda, smrt či mrtvý. Výjimkou je Výchova pro smrt (1943), krátký protinacistický snímek vážného zaměření.

V polovině padesátých let dvacátého století založil nedaleko Los Angeles první Disneyland, park lidové zábavy rodinného typu, který byl i jeho soukromým ideálem.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na edisk.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na prehrajto.cz
Zkusím štěstí na hellspy.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.