Dossier 51, Le

Obrazok
Dossier 51

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 3 ratings Země: Francie  / Německo  1978 
Trvání: 108 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Drama, Krimi,

Režírujú: Michel Deville,


OBSAH

Dominique Auphal pracuje jako významný diplomat a zároveň úředník evropské organizace ODNEC. Nejmenovaná cizí země jej hodlá zaměstnat jako agenta, aby shromažďoval kompromitující informace, které však zpětně mají sloužit k jeho vydírání...
Filmem LE DOSSIER 51 dospěl režisér Michel Deville ke svému uměleckému vrcholu; zatímco jeho pokusy o zařazení do proudu nové vlny v šedesátých letech nedopadly podle očekávání a v průběhu následující dekády zapadl spíše do průměru francouzské kinematografie, tímto titulem vytvořil alarmující politický thriller, které se v té době ve Francii těšily značné oblibě. Film mrazivým způsobem odhaluje bezcitné jednání anonymních agentů (řada z nich ve filmu neměla ani tvář, byly pouze použity hlasy známých herců), kteří degradují člověka z osobnosti na pouhou komoditu. Působivé bylo použití záběrů ze skrytých kamer, na první pohled odrazující, v podstatě ale účelné bylo střídání rychlosti vyprávění děje, které poukázalo na možnost zneužití techniky v lidské společnosti. Ostatně právě tento způsob natočení dal vyniknout práci se střihem, která pak byla oceněna Cézarem. Film dále zabodoval na filmovém festivalu v San Sebastian; francouzská premiéra proběhla 30. srpna 1978.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.