Dossier 51, Le

Obrazok
Dossier 51

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 3 ratings Země: Francie  / Německo  1978 
Trvání: 108 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Drama, Krimi,

Režírujú: Michel Deville,


OBSAH

Dominique Auphal pracuje jako významný diplomat a zároveň úředník evropské organizace ODNEC. Nejmenovaná cizí země jej hodlá zaměstnat jako agenta, aby shromažďoval kompromitující informace, které však zpětně mají sloužit k jeho vydírání...
Filmem LE DOSSIER 51 dospěl režisér Michel Deville ke svému uměleckému vrcholu; zatímco jeho pokusy o zařazení do proudu nové vlny v šedesátých letech nedopadly podle očekávání a v průběhu následující dekády zapadl spíše do průměru francouzské kinematografie, tímto titulem vytvořil alarmující politický thriller, které se v té době ve Francii těšily značné oblibě. Film mrazivým způsobem odhaluje bezcitné jednání anonymních agentů (řada z nich ve filmu neměla ani tvář, byly pouze použity hlasy známých herců), kteří degradují člověka z osobnosti na pouhou komoditu. Působivé bylo použití záběrů ze skrytých kamer, na první pohled odrazující, v podstatě ale účelné bylo střídání rychlosti vyprávění děje, které poukázalo na možnost zneužití techniky v lidské společnosti. Ostatně právě tento způsob natočení dal vyniknout práci se střihem, která pak byla oceněna Cézarem. Film dále zabodoval na filmovém festivalu v San Sebastian; francouzská premiéra proběhla 30. srpna 1978.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na edisk.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na prehrajto.cz
Zkusím štěstí na hellspy.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.