Winds of War, The

Obrazok
Vichry války

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

7.6 out of 10 based on 33 ratings Země: USA  1983 
Trvání: 883 min
Hodnocení: 76%

Žánr: Válečný, Drama,

Režírujú: Dan Curtis,


OBSAH

Před mnoha lety i u nás, na tv Prima odvysílaný seriál mapující na pozadí osudů rodiny vysokého amerického důstojníka (R. Mitchum) vývoj mezinárodní situace vedoucí k 2. sv. válce, až po útok Japonska na Pearl Harbor a vstup USA do ní. Seriál postavou vojenského přidělence USA v Německu nechává diváka nahlédnout i do méně známých skutečností a zákulisí špiček třetí říše, po vypuknutí války pak dále do stejného prostředí v Británii i Sovětském svazu. Jednotlivé postavy jsou vtaženy přímo do událostí 2. sv. války, jako je pád Waršavy, pronásledování židů, napadení SSSR, až po útok Japonska na USA. Válka je tak v celém ději v podstatě stále přítomná a domnívám se, že se tvůrcům podařilo vystihnout obraz doby, nálady ve společnosti na různých stranách konfliktu i jeho vlastní historický vývoj.

Je jistě škodou, že tento, svým způsobem pozoruhodný seriál, odvysílala Prima v slabší technické kvalitě, pravděpodobně dané stářím materiálu a jeho překodováním z NTSC. Domnívám se, že by si zasloužil obnovenou premiéru v restaurované podobě. Jak pro hvězdné obsazení, tak zejména pro svoji šíři ilustrace vývoje politické a válečné situace konce 30. a počátku 40. let 20. stol..
Seriál je ale i rozsáhlou rodinnou ságou, a tak rovněž milovníci této kategorie by si měli přijít na své.


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.