Tigre se parfume à la dynamite, Le

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 2 ratings Země: Francie  / Itálie  / Španělsko  1965 
Trvání: 122 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Mysteriózní, Komedie, Krimi, Dobrodružný,

Režírujú: Claude Chabrol,

Hudba: Jean Wiener,


OBSAH

Francouzský tajný agent Rapière, známý pod přezdívkou Tygr, je vyslán do Francouzské Guyany, kde má dohlédnout na navrácení pokladu z potopené lodi. Po krvavých bojích se ale poklad dostane do rukou skupiny revolucionářů, která jej chce prodat mezinárodní teroristické organizaci, aby získala finance na zbraně. Státní úřady se v celé akci obávají angažovat kvůli možné celostátní stávce, Tygr se tedy musí pokusit o získání pokladu na vlastní pěst...
Po úspěchu filmu LE TIGRE AIME LA CHAIR FRAICHE (Tygr má rád syrové maso) z předešlého roku se Claude Chabrol ujal režie dalšího podobného filmu, opět s Rogerem Haninem v hlavní roli. Chabrol natáčel oba filmy s agentem Tygrem pouze z komerčních důvodů, aby znovu získal důvěru producentů, nicméně dostál své profesionální pověsti. V případě tohoto druhého filmu, LE TIGRE SE PARFUME À LA DYNAMITE (Tygr se parfémuje dynamitem), se navíc odchýlil od dramatického vyznění příběhu a vytvořil spíše špionážní parodii. Odborná kritika vyčetla filmu příliš překombinovaný děj, málo pravděpodobné situace i obsazení hlavní role nepřesvědčivým Rogerem Haninem. Nic to ale nemění na faktu, že film znovu zaznamenal úspěch a Chabrol se pak mohl vrátit k natáčení psychologických thrillerů, které byly jeho doménou. Kromě Francie a Itálie se na filmu podíleli také španělští tvůrci a natáčení zčásti probíhalo ve španělských lokacích (Barcelona). Ve Francii měl film premiéru 2. listopadu 1965.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.