Tour de Nesle, La

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 1 ratings Země: Francie  / Itálie  1955 
Trvání: 120 min
Hodnocení: 0%

Režírujú: Abel Gance,


OBSAH

Francie, 1315. Tour de Nesle je strážní věž na břehu Seiny a pro obyvatele Paříže je symbolem strachu a tajemství. Každé ráno se v řece pod věží objeví zmasakrované tělo šlechtice, přičemž bližší okolnosti jsou záhadné. Jednoho večera se ve věži ocitají dva přátelé – Buridan a d'Aulnay a je jasné, že se mají stát dalšími oběťmi. Zároveň se dozvídají, že vraždy organizuje královna Markéta Burgundská, která je zaslepená nenávistí k mužům...
Film VĚŽ NESLESKÁ je jedním z posledních děl významného francouzského režiséra, scénáristy a producenta Abela Gance, který se historickým tématům věnoval ve své kariéře častěji. Jako námět posloužila stejnojmenná divadelní hra Alexandra Dumase staršího, která byla na jevišti poprvé prezentována v roce 1832. Film nepatří k nejlepším režisérovým dílům (a vzhledem k Dumasovým fabulacím ani příliš věrohodným), přesto důstojně zastupuje historický žánr, který se ve francouzské kinematografii vždy těšil značné oblibě. Hlavní roli královny Markéty ztvárnila Silvana Pampanini, Miss Itálie z roku 1946 a v 50. letech idol ženské krásy na Západě. V roli Philippa d'Aulnay debutoval ve filmu významný divadelní herec Jacques Toja, kterého u nás známe především jako Ludvíka XIV. ze série o Angelice. V jedné z menších rolí se objevila Nelly Kaplan, která byla zároveň asistentkou režie a sama se krátce nato pustila do vlastní režie. Film měl premiéru 18. března 1955 a ve francouzských kinech jej viděly přes dva milióny diváků.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na edisk.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na prehrajto.cz
Zkusím štěstí na hellspy.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.