Maria Malibran

Obrazok
Genius and the Nightingale, The

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 0 ratings Země: Itálie  1943 
Trvání: 137 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Drama,

Režírujú: Guido Brignone,


OBSAH

Slavnou francouzskou pěvkyni Marii Malibran sledujeme v době její největší slávy, úspěchů po celé Evropě, zároveň se před námi odvíjí její bouřlivý soukromý život, rozchod s manželem Eugène Malibranem, vztah s houslistou Charlesem de Bériotem i inspirativní setkání se skladateli Bellinim a Rossinim. Příběh končí nešťastným pádem z koně a zpěvaččinou smrtí ve věku 26 let.
Životní osudy významné mezzosopranistky pěvkyně Marie Malibran (1810-1836) s tragickým závěrem inspirovaly již krátce po její smrti spisovatele, ve 40. letech se krátce po sobě její kariéře věnovali i dva významní filmoví režiséři. Literární předlohy spisovatele Guida Cantiniho se chopil italský režisér Guido Brignone, který měl s životopisnými filmy již zkušenosti. Do titulní role operní divy 19. století byla angažována původem rumunská zpěvačka Maria Cebotari, hereckému obsazení pak dominovala řada významných osobností italského divadla. Vzhledem k tomu, že film vznikal v koprodukci s Německem, tak například v roli skladatele Vincenza Belliniho se objevil německý herec Gustav Diessl. Film měl premiéru v únoru 1943, krátce nato pak životní příběh Marie Malibran natočil významný francouzský režisér Sacha Guitry (La Malibran, 1944).

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.