Sword of Honour

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

8.2 out of 10 based on 10 ratings Země: Velká Británie  2001 
Trvání: 191 min
Hodnocení: 82%

Žánr: Drama,

Režírujú: Bill Anderson,


OBSAH

Britská minisérie podle románu anglického spisovatele,satirik a humoristy Evelyna Waugha. Ústřední postavou je Guy Crouchback (Daniel Craig), pětatřicetiletý Angličan, který po vypuknutí II. sv. války vstoupí do armády. Jako voják chce dosáhnout vážnosti, zažít pocit hrdinství a především přesvědčit svou svůdnou exmanželku Virginii (Megan Dodds) o své hodnotě a kvalitách, neboť přestože jsou rozvedeni, Guy je k Virginii stále velmi přitahován. Ačkoli je odhodlán bojovat ve válce s nepřítelem, bojuje hlavně sám se sebou. Musí se vyrovnat s absurditou života v britské armádě, korupcí a nesmyslnou byrokracií a nakonec i s tvrdou realitou války. Guyovi společníci ve zbrani jsou většinou prolhaní zbabělci, které žene především touha po vojenských poctách a možnost chlubit se vojenskými vyznamenáními. Jejich počínání na bojišti je více komické, než hrdinské a honosí se spíše válečnými neúspěchy. Děj filmu prochází celou Evropou. Od předválečné Anglie, kde vyšší společenská vrstva žije životem plným radovánek a popíráním skutečné reality, přes vojenské mise kapitána Crouchbacka odehrávající se ve Francii, na naprosto zničené Krétě, v Jugoslávii a dalších zemích, až po jeho návrat do Anglie.
Autor knižní předlohy čerpal z vlastních zážitků z II. světové války, kdy nastoupil k námořnictvu a později sloužil ve speciálních jednotkách Commandos. Po skončení války odmítl převzít Řád britského impéria.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.