Thérèse Étienne


Teresa ÉtienneObrazok
Manželství Terezy Étiennové

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 1 ratings Země: Francie  / Itálie  1958 
Trvání: 90 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Drama,

Režírujú: Denys de La Patellière,


OBSAH

Tereza Étiennová je prostá dívka ze švýcarského venkova, která trpí špatnou pověstí svého otce. Proto odchází z rodného kraje a přijímá zaměstnání hospodyně na zemědělské usedlosti bohatého podnikatele Antona Mullera. Tento autoritářský alkoholik se snaží získat ji jako milenku, což Tereza rezolutně odmítá, později ale s vidinou zlepšení svého společenského postavení přijímá Mullerovu nabídku k sňatku. Ve svatební den se ovšem setkává s Mullerovým synem Gottfriedem a okamžitě se do něj zamiluje.
Film Manželství Terezy Étiennové (Thérèse Étienne) vychází z románové předlohy švýcarského spisovatele Johna Knittela, která poprvé vyšla v roce 1939. O dvacet let později se námětu ujal francouzský režisér Denys de la Patellière, který jej realizoval v pařížských studiích a švýcarských exteriérech. Nijak objevné téma mileneckého trojúhelníku oživilo mezinárodní herecké obsazení v čele s tehdy slavnou Françoise Arnoul v titulní roli, jíž sekundovali britský charakterní herec James Robertson Justice v úloze jejího zaměstnavatele a později manžela a Pierre Vanneck jako jeho syn Gottfried. Film ve francouzských kinech překročil miliónovou hranici v návštěvnosti kin.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na edisk.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na prehrajto.cz
Zkusím štěstí na hellspy.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.