Maestro e Margherita, Il

Obrazok
Mistr a Markétka

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

7.5 out of 10 based on 41 ratings Země: Itálie  / Jugoslávie  1972 
Trvání: 95 min
Hodnocení: 75%

Žánr: Romantický, Fantasy, Drama,

Režírujú: Aleksandar Petrović,

Hudba: Ennio Morricone,


OBSAH

V moskevském divadle Varieté se blíží premiéra podle historické předlohy Nikolaje Afanasijevice Maksudova o Pilátu Pontském, krutém prefektovi římské provincie Judea. Předběžná cenzura ruku v ruce se zkostnatělým byrokratickým aparátem hru na poslední chvíli zakáže. Její autor, umělecky obdařený spisovatel Maksudov známý v literárních kruzích spíše pod pseudonymem Maestro, je tím zdiskreditován a profesně zcela zničen. Zůstává při něm jen jeho milenka, půvabná Margareta Nikolajevna, která s ním i nadále plánuje společný život, teď už ovšem ve společenském ústraní. Na stranu dobra a pravdy se v rozhodující chvíli přidává profesor Woland, odborník v otázkách černé magie.

Bulgakovův nejúspěšnější román Mistr a Markétka se až dosud dočkal hned několika více či méně úspěšných zfilmování, adaptace původem francouzského režiséra Aleksandara Petroviće však byla mezi nimi první a dlužno dodat, že svou, s ohledem na rozsah literární předlohy, skromnou devadesátiminutovou stopáží zatím asi nejkratší.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.