Oeil pour oeil

Obrazok

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 0 ratings Země: Francie  / Itálie  1957 
Trvání: 113 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Drama,

Režírujú: André Cayatte,


OBSAH

Doktor Walter je výborný chirurg a působí na Blízkém východě. Jednoho večera jej doma vyhledá pan Bortak se svou vážně nemocnou ženou. Walter je posílá do nemocnice, cestou se ale porouchá auto a žena kvůli pozdnímu příjezdu umírá. Bortak přičítá smrt manželky Walterovi, ten ale vinu necítí, protože v domácím prostředí své vily nemohl zasáhnout. Walter postupně zjišťuje, že Bortak jej sleduje, jednou za něj zaplatí i útratu v baru. Walter nechce zůstat dlužen a Bortaka se snaží najít, cestou mu ale někdo ukradne kola u auta. Nakonec Bortaka najde a ten mu slíbí doprovod do Damašku. Walter ale cestou zjišťuje, že Bortak spřádá sebevražednou pomstu a že jejich cesta vede do nekonečné pouště.
Film Oko za oko (Oeil pour oeil) vznikl v režii slavného francouzského filmaře André Cayatta, který se tímto drsným dobrodružným příběhem odklonil od své dosavadní koncepce v tvorbě justičních dramat s kriminální zápletkou. Natáčení probíhalo v Nice a zdání asijské pouště evokovaly exteriérové scény pořízené ve španělské Andalusii. Ústřední dvojici doktora Waltera a samozvaného mstitele Bortaka vytvořili významní herci z Německa a Itálie Curd Jürgens a Folco Lulli, podruhé přizval Cayatte ke spolupráci také italskou divadelní hvězdu Leu Padovani, zahrál si tu i původem turecký zpěvák Darío Moreno. Naproti tomu francouzské hvězdy byly degradovány do pozice podružných postav (Micheline Gary, Pascale Audret). Film měl ve Francii premiéru v září 1957 a v kinech dosáhl velmi dobré návštěvnosti.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na edisk.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na prehrajto.cz
Zkusím štěstí na hellspy.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.