Matrix

Obrazok
Matrix
The Matrix

    
Celkové hodnotenie

8.6/10 (13 hlasů)

9 out of 10 based on 0 ratings Země: USA  1999 
Trvání: 131 min
Hodnocení: 90%

Žánr: Sci-Fi, Akční,

Režírujú: Andy Wachowski, Lana Wachowski,

Hudba: Don Davis,


OBSAH

Uvěříte neuvěřitelnému! Představte si, že vaše realita je jen iluzí a vaše nejtemnější noční můry jsou ve skutečnosti pravdivé. Představte si, že vaše současnost je vlastně minulostí a to budoucí se děje právě teď. Když si to dokážete představit, potom se budete cítit jako hrdina snímku Matrix Thomas Anderson (Keanu Reeves). A věřte, že to nebude příjemný pocit. Anderson je normální mladý muž, který se jen snaží přežít v každodenním shonu moderního velkoměsta. A má všechny předpoklady aby se mu to povedlo: dobré přátele, milující rodinu a perspektivní práci v multinárodní počítačové společnosti Meta Cortech. Jednoho dne, nebo lépe řečeno noci, se však do jeho spokojeného mozku zakousne strašlivá noční můra. Zdá se mu, že byl proti své vůli vložen v podobě dat do počítače a všechno to, co až dosud považoval za svůj osud, je jen vírem dat okolo několika tištěných spojů. Má pocit, že mu byla jeho mysl ukradena a uvězněna v obřím Matrix počítače budoucnosti. Začíná vážně pochybovat o své každodenní skutečnosti. Byl skutečně vhozen do stroje? Kdo je za to zodpovědný? Je tam s ním zavřeno i těch několik stovek lidí, které zná? Nebo jsou to jen projekce, které mají udržet zdání reality? A pak je tu otázka nejdůležitější: pokud je to všechno pravda, co se stane, až jeho věznitelé přijdou na to, že ji zná?


Odkaz bol úspěšne zmazán!

veavin: Zajímavosti : - Předtím, než Neo absolvuje virtuální výcvik proti Morpheovi, si výrazně poškrábe nos palcem a prstem, přesně tak, jak to dělal Bruce Lee předtím, než atakoval svého oponenta. - Ewan McGregor, Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Val Kilmer, Will Smith, Kevin Costner, Lou Diamond Phillips, Johnny Depp, David Duchovny, Tom Cruise a Brandon Lee - ti všichni mohli hrát postavu Nea, ale odmítnuli. - V polovině roku 2002 byla známá scéna zpomalené střelby a uhýbáním před kulkami, napodobena už ve 20 různých filmech - Během natáčení si Carrie-Anne Moss zlomila kotník. Bála se však, že jí přeobsadí, a proto své zranění tajila. Vidět je to zřetelně ve scéně, kdy společně s ostatními slézá po stoupačkách a postupuje velmi opatrně a o poznání pomaleji než ostatní. -
29. 09. 2012 reagovat
veavin: Chyby ve filmu : - Když jde Neo navštívit Vědmu, sahá po kulaté leštěné klice, v klice je ovšem krom Nea Morphea vidět i kameraman s kamerou. - Ve scéně, kdy Morpheus bojuje proti Smithovi, prorazí Smith rukou zeď, ale přesto v dalším záběru vidíme zeď a není tam žádná díra - V detailním záběru, kdy agent naštvaně kroutí Neovy popruhy na střeše, je vidět kameraman s kamerou. -
29. 09. 2012 reagovat
veavin: Zajímavosti : - Během scény, kdy agent Smith (Hugo Weaving) hodí Nea do trafiky na stanici metra, se Keanu Reeves nešikovně uhodil do hlavy a byl v bezvědomí na 52 minut. Scéna přesto nebyla vystřižena. Byl to také důvod, proč se natáčení u metra prodloužilo o 10 dní - Ve scéně, kdy Trinity míří na agenta a říká: "Zkus uhnout", míří agentovi na spánek. Po dopadu má ale pilot díru v čele. - Bílá kaše je prohlášena za jediné jidlo na lodi. Poté však Trinity (Carrie-Anne Moss) donese Neovi (Keanu Reeves) do kajuty jiné jídlo - V závěru filmu běží Neo (Keanu Reeves) do místnosti, kde zvoní telefon, a ocitá se tváří v tvář agentu Smithovi (Hugo Weaving). Agent vystřelí a kamera zabírá detail vyhození prázdné nábojnice, na které je zřetelně vidět, že má krepované ústí, což dokazuje, že je slepá.
29. 09. 2012 reagovat

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.