Kenneth Tsang

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 1.1.1938

 

...více

Životopis

Tento herec se narodil roku 1938 v Hong Kongu, střední školu studoval v Texasu a získal titul z architektury na University of California. Na začátku šedesátých let se vrací do Hong Kongu a jelikož ho práce architekta nenaplňuje, začíná hrát - od své starší sestry, tehdy známé HK herečky, získává pár kontaktů a doporučení.

Debutoval rolí ve filmu THE FEUD (1955), po návratu z Ameriky následovaly role v detektivkách a klasických kung-fu filmech jako např. A GIRL'S SECRET (1967), které točil až do doby než potkal Johna Woo a natočil s ním LEPŠÍ ZÍTŘEK (1986) a KILLERa (1989) - od té chvíle začal být považován za herce první třídy, což se podepsalo i na rolích, které mu byly nabízeny.

Jeho prvním Hollywoodským filmem byli STŘELCI NA ÚTĚKU (1998), kde si opět zahrál s Chow Yun-Fatem, poté ANNA A KRÁL (1999), KŘIŽOVATKA SMRTI 2 (2001), bondovce DNES NEUMÍREJ (2002) a v příběhu z japonska GEJŠA (2005), přičemž i natále pokračuje v natáčení filmů v rodném Hong Kongu.

Tsang je šťastně ženatý s čínskou herečkou Jiao Jiao a jak řekl v jednom rozhovoru "Na filmy se střílením už začínám být trochu starý. Chtěl bych si zahrát například starce zamilovaného do mladé a krásné studentky, která mu lásku bude opětovat".
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.