Craig Armstrong

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,  Skladateľ,

Narodený: 29.4.1959

Miesto Narodenia: Glasgow, Skotsko, Velká Británie

 

...více

Životopis

Skotský filmový hudební skladatel Craig Armstrong se narodil v roce 1959 ve Skotsku. Hudebního vzdělání se mu dostalo na britské Královské akademii hudby, kde studoval obor skladatelství a hru na housle a klavír. Za jeho studijní výsledky na této škole mu bylo školou dokonce uděleno stipendium.

Po dokončení studií v roce 1984 začal pracovat jako taneční a hudební specialista a v letech 1984-2002 také jako skladatel pro Royal Shakespear Company. V roce 2001 obdržel za složení hudby k MOULIN ROUGE! režiséra Baze Luhrmanna několik ocenění, a to včetně Zlatého Glóbu. Mimo svou kariéru filmového skladatele spolupracoval i s popovými a rockovými umělci, jako napříkla U2, Madonna či Luciano Pavarotti.

Filmovým divákům může být jeho hudba známá například z filmů WORLD TRADE CENTER, KRÁLOVNA ALŽBĚTA: ZLATÝ VĚK nebo WALL STREET: PENÍZE NIKDY NESPÍ. Jeho nejznámnějším dílem je však skladba "Escape" z filmu PLUNKETT & MACLEAN, která je kvůli svému epickému nádechu často používána ve filmových znělkách nebo například v některých scénách TOP GEAR.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.