Vivica A. Fox


(Vivica Anjanetta Fox)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,   

Narodený: 30.7.1964

Miesto Narodenia: Indianapolis, Indiana, USA

 

...více

Životopis

Vivica A. Fox se řadí mezi ty herečky, jejichž kariéra se skládá převážně spíše z vedlejších rolí v béčkových, průměrných a neúspěšných snímcích a na své velké herecké sólo teprve čekají.

Celým jménem Vivica Anjanetta Fox vyrostla v rodině se dvěma staršími bratry a sestrou. Svoji první hereckou zkušenost udělala, když jí byl jeden rok - mihla se v seriálu TAK JDE ČAS a v devíti letech pak v MLADÝCH A NEKLIDNÝCH. Vystudovala Golden West College v Kalifornii a navštěvovala umělecké kurzy.

Jako herečku ji objevil producent procházející kolem, když právě obědvala v Sunset Boulevard. Pozval ji na jeden ze svých konkurzů a obstaral jí agentku. Její první skutečná role se váže ke Stoneovu filmu NAROZEN 4. ČERVENCE, kde se ve vedlejším partu pouliční štětky objevila vedle Toma Cruise. Známou se stala účastí v televizním komediálním seriálu OUT ALL NIGHT. Následovaly menší, spíše neúspěšné filmy, jako například televizní LETCI Z TUSKEGEE, snímek o první černošské letce za 2. světové války, ve VABANKU si zahrála po boku Jady Pinkett Smith a Queen Latifah jednu z členek ženského gangu vykrádajícího banky. Průlom nastal akčním sci-fi blockbusterem Rollanda Emmericha DEN NEZÁVISLOSTI, jenž produkovala a kde ztvárnila striptérku a přítelkyni Willa Smithe (oba byli oceněni MTV za nejlepší filmový polibek).

Podílela se také na tvorbě a produkci několika televizních dokumentů, seriálů a show, např. THE BILL BELLAMY SHOW, ARSENIO, GETTING PERSONAL, za který byla nominována NAACP jako nejlepší herečka v komediálním seriálu. Dále pak sitcomy FRESH PRINCE OF BEL AIR, FAMILY MATTERS a LIVING SINGLE, za roli v dramatu SOUL FOOD získala několik nominací na cenu MTV. V propadáku Joela Schumachera BATMAN A ROBIN se poprvé setkala s Umou Thurman, v dramatu PROČ SE BLÁZNI ZAMILUJÍ? hrála s Halle Berry, s Whoopi Goldberg účinkovala ve snímku PŘICHÁZÍ KRÁLOVSTVÍ. V roce 2001 pak ztvárnila hlavní roli v komedii DVA DO HRY, kde se snaží získat zpět svého přítele, kterého hraje Morfia Chestnut. O rok později pak účinkovala v komedii JŮ, VONA JE CHLAP, kde si zahrála členku basketbalového týmu, jako nešikovná kmotřička víla se objevila pohádce ZAKLETÁ ELLA.

Její první a zatím i poslední opravdu výraznou rolí tak zůstává postava bývalé nájemné vražednice Vernity Green z Tarantinova opusu KILL BILL. Celkově na plátně nestrávila víc než deset minut včetně několikavteřinových flashbacků, a přesto její bitka s Nevěstou Umou Thurman v kuchyni patří k tomu nejlepšímu, co film poskytuje. Doufejme tedy, že takovýchto labužnických rolí se talentovaná Vivica dočká více.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.