Othello

Obrazok
Othello

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

7.3 out of 10 based on 450 ratings Země: USA  / Velká Británie  1995 
Trvání: 119 min
Hodnocení: 73%

Žánr: Drama,

Režírujú: Oliver Parker,

Hudba: Charlie Mole,


OBSAH

Žárlivost je lehké podnítit, ale přetěžké vymazat z mysli. Nestárnoucí tragédie Williama Shakespeara se bravurně chopil Oliver Parker a do hlavních rolí obsadil Laurence Fishburnea (Othello), Kennetha Branagha (Jago) a Irene Jacobovou (Desdemona).

Herec Oliver Parker se ujal režie další filmové verze slavného klasického dramatu Williama Shakespeara o lásce a žárlivosti. Ocitáme se v Benátkách roku 1570, kam se jako hrdina vrací maurský generál Othello (Laurence Fishburne) z vítězného tažení proti turecké armádě na Kypru. Čeká ho milovaná Desdemona (Irene Jacobová), dcera benátského šlechtice Brabantia, s níž se tajně ožení. Dvojici v odlehlé kapli však zpovzdálí sleduje Othellův pobočník Jago (Kenneth Branagh). Muž žárlí na postup svého rivala Cassia, zatímco on zůstal navzdory věrným službám bez odměny, a začne spřádat hanebnou intriku, která vyústí v tragédii - probudí v Othellovi žárlivost a podezření, že Desdemona má s Cassiem milostný poměr...

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.