Výstrely v O.K. Corral

Obrazok
Výstrely pri O.K. Corrale
Přestřelka u ohrady O.K.
Gunfight at the O.K. Corral

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

7.4 out of 10 based on 383 ratings Země: USA  1957 
Trvání: 122 min
Hodnocení: 74%

Žánr: Western,

Režírujú: John Sturges,

Hudba: Dimitri Tiomkin,


OBSAH

Wyatt Earp (Burt Lancaster) je šerif, zástupce zákona, Doc Holliday (Kirk Douglas) je bývalý zubař, nyní karbaník s nepěknou pověstí zabijáka. Jsou ale situace, kdy se i z takto odlišně společensky postavených lidí mohou stát přátelé. Stačí, když šerif zachrání karbaníka před lynčováním a pak zase karbaník pomůže šerifovi, když stojí sám proti přesile dvaceti rozdivočelých honáků.

Jednoho dne dostane Wyatt telegram od svého bratra Virgila, šerifa v Tombstone. Virgil píše, že má velké problémy s rančerem Ikem Clantonem, velkozlodějem dobytka, mužem, který si umí zaplatit, aby byl zákon na jeho straně. Ale ne všichni zástupci zákona se dají zaplatit, a tak vše spěje neúprosně k situaci, kdy proti sobě stanou na jedné straně Clantonovi a jejich gang a na druhé straně bratři Earpové a Doc Holliday.

Snímek je jedním z dnes již mnoha filmových zpracování známých událostí vrcholících legendární přestřelkou u O.K. corralu.


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.