Décade prodigieuse, La

Obrazok
Deset strašných dní

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

7.1 out of 10 based on 11 ratings Země: Francie  / Itálie  1971 
Trvání: 101 min
Hodnocení: 71%

Žánr: Mysteriózní,

Režírujú: Claude Chabrol,


OBSAH

Mladý muž Charles se jednoho rána probudí v hotelovém pokoji a ruce má zbarvené od krve. Nemůže si vzpomenout na události posledních dní, proto pozve svého bývalého univerzitního profesora k pobytu na rodinném venkovském sídle a analýze svého chování. Charlesův adoptivní otec, extravagantní dominantní boháč, nutí celou rodinu k oblékání ve stylu 20. let a svým chováním terorizuje své okolí. Jeho mladá manželka Hélène vyrůstala s Charlesem od dětského věku, ale nyní s ním navázala užší vztah. Po zmizení Charlesových milostných dopisů pro Hélène naberou události dramatický spád...
Film DESET STRAŠNÝCH DNÍ vycházel z literární předlohy Fredericka Dannaye a Manfreda Lee, kteří publikovali pod pseudonynem Ellery Queen. Román vyšel pod názvem Zázrak desátého dne, ale zatímco zahraniční překlady názvu filmu se držely původního titulu, v České televizi byl film uveden pod obsahově mírně odlišným překladem DESET STRAŠNÝCH DNÍ. Režie se ujal renomovaný tvůrce francouzské nové vlny Claude Chabrol, který se tentokrát výjimečně vůbec nepodílel na scénáři. Přestože se jedná o zajímavý psychologický thriller, režisér sám nebyl s celkovým výsledkem spokojen. Důvodem bylo komerční hledisko, které vedlo k angažování amerických herců zvučných jmen, a producent si vyžádal natočení filmu v angličtině. Nepříliš zdařilé dialogy nebyly podle představ režiséra, přesto se dnes film považuje za jeden z příkladných titulů Chabrolova originálního přístupu. Ve Francii měl film premiéru 1. prosince 1971.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.