Scandale, Le

Obrazok
Vražedné šampaňské

    
Celkové hodnotenie

10.0/10 (1 hlas)

8 out of 10 based on 14 ratings Země: Francie  1967 
Trvání: 105 min
Hodnocení: 80%

Žánr: Drama,

Režírujú: Claude Chabrol,


OBSAH

Paul Wagner je dědicem bohaté firmy obchodující se šampaňským. O obchod však nemá zájem, což souvisí s tím, že před časem utrpěl úraz hlavy a od té doby jej provází duševní choroba. Jeho sestřenice Christine se snaží firmu prodat Američanům, Paul se ale svého podílu nehodlá vzdát. Na cestě do Hamburku stráví noc s prostitutkou Paulou, která je druhý den nalezena zavražděna. Vražda prostitutky Evelyn provází Paula i na jeho další cestě do Londýna. Ten si ale díky své chorobě vůbec nevzpomíná, co se stalo, začíná však podezřívat Christine, že za vraždami stojí ona, aby jej zlikvidovala...
Významný francouzský režisér Claude Chabrol se koncem 50. let zařadil mezi přední tvůrce francouzské nové vlny, jeho následující filmy z první poloviny let šedesátých však provázel komerční neúspěch. S filmem VRAŽEDNÉ ŠAMPAŇSKÉ se Chabrol chtěl vrátit na přední příčky návštěvnosti v kinech a natočil jej podle námětu Williama Benjamina. Pro natáčení se mu podařilo získat amerického herce Anthonyho Perkinse, což měla být záruka úspěchu filmu. Film VRAŽEDNÉ ŠAMPAŇSKÉ je zdařilým kriminálním thrillerem s psychologickými prvky a skrytou kritikou života vyšších vrstev, která je typická i pro jiné Chabrolovy filmy. Pro diváky byl ovšem titul náročný na pochopení, mimo jiné proto, že po celý film nebylo jasné, zda hlavní hrdina je či není odpovědný za své chování. Ve Francii měl film premiéru 31. března 1967 a úspěch sklidil na filmovém festivalu v San Sebastian.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.