Tvoji priatelia a susedia

Obrazok
Tví přátelé a sousedé
Your Friends & Neighbors

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

6.1 out of 10 based on 136 ratings Země: USA  1998 
Trvání: 100 min
Hodnocení: 61%

Žánr: Drama, Komedie,

Režírujú: Neil LaBute,


OBSAH

Některé z her amerického dramatika Neila LaButea (nar. 1963) se objevily i na našich jevištích, mj. Tlustý prase, Trůn milosrdenství, Venuše nosí XXL, Bash, Návraty hříšníka nebo pásmo jednoaktovek Autobahn. Prosadil se také jako filmař adaptací vlastní hry o nepěkném žertu dvou kamarádů, kteří se vyžívají v pomstě na ženském pokolení, Mezi námi muži (1997). V podobně cynickém duchu natočil i svůj druhý autorský snímek Vaši přátelé a bližní (1998).
Na výjevech ze života šesti postav (tří mužů a tří žen), jež procházejí různými vzájemnými vztahy, načrtnul nelichotivý portrét sobecké generace dobře situovaných mladých lidí (yuppies), kteří v jakémkoli partnerském vztahu nedokážou myslet na toho druhého. Snímek, v němž se neobjeví jediný exteriér(!!), se odehrává v moderních bytech, lepších restauracích, posilovnách a značkových obchodech, symbolizujících jejich nadřazené postavení, jež je v příkrém rozporu s jejich citovou nemohoucností. Město, v němž se film odehrává, zůstalo záměrně neidentifikováno, a přestože v něm cítíme spíš východní pobřeží Spojených států, celý film byl natočen v Los Angeles.
Dobře napsané postavy ztělesňují přesně obsazení známí herci – Amy Brennemanová (Barryho manželka Mary), Aaron Eckhart (manažer Barry), Catherine Keenerová (Jerryho manželka, spisovatelka Terri), Nastassja Kinská (pracovnice v galerii Cheri), Jason Patric (gynekolog Gary), který byl také jedním z producentů filmu, a Jerry Stiller (herecký pedagog Jerry). Podobně znějící jména protagonistů, jež nezazní v žádném dialogu a objeví se až v závěrečných titulcích, jen zdůrazňují jejich zaměnitelnost.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.