USA, 1979, 93 min

Dobrodružný, Rodinný, Drama

Spirit of the Wind: hd.1080p
HD

Film je polobiografický příběh založený na raném životě a vzestupu indiánského psího mushera George Attly (Pius Savage). Attla, známý jako „Huslia Hustler“, převzal svou přezdívku od jednoho z jeho mentorů, Jimmyho Huntingtona, který poprvé začal vyhrávat závody během Attlova dětství. V posledních generacích je tato přezdívka spojována s Attlou mnohem více než s Huntingtonem. Attla byl vůdčí hvězdou 60. a 70. let ve sportu sprintových závodů psích spřežení. V letech 1958 až 1982 vyhrál desetkrát závod mistrovství světa Fur Rendezvous, který se konal v Anchorage na Aljašce. Vyhrál také 8 šampionátů v závodu Open North American Championship. Kromě toho, navzdory tomu, že jeho zkušenosti s mushingem byly zaměřeny spíše na sprint než na závody na dálku, Attla soutěžil v úvodním závodě psích spřežení Iditarod Trail Dog Race v roce 1973 a umístil se na pátém místě. Obecné téma příběhu se soustředí kolem Attlova soupeření s ostatními předními závodníky ve sprintu té doby, aljašským rodákem Gareth Wrightem (Merv Hilpipre) a massachusettským musherem Rolandem Lombardem, přípravy na nadcházející velký závod a jeho první velké vítězství v závodě.