Young Cassidy

Obrazok
Mladý Cassidy

    
Celkové hodnotenie

10.0/10 (1 hlas)

6.8 out of 10 based on 5 ratings Země: Velká Británie  1965 
Trvání: 105 min
Hodnocení: 68%

Žánr: Životopisný, Drama,

Režírujú: John Ford, Jack Cardiff,


OBSAH

Mladý dělník Cassidy (Rod Taylor) je intelektuálním symbolem irských odborů a nacionalistů, svou literární tvorbou si ale nadělá mnoho nepřátel.
Johnny Cassidy vyrostl v nuzném prostředí dublinského slumu, o otce přišel jako ještě malý chlapec a brzy se tak musel účastnit na obživě rodiny. Po roce 1910 se začíná politicky angažovat, během velké stávky zaměstnanců dopravy se seznámí s tanečnicí Daisy (Julie Christie). Jejich románek má ale krátké trvání a další ženou v Cassidyho životě se stává knihovnice Nora (Maggie Smith). Někdy v té době začne psát divadelní hry pranýřující politické a sociální poměry. Ne každému je ale jeho otevřená kritika po chuti. Biografický příběh irského dramatika a prozaika Seana O'Caseyho natočil významný americký režisér John Ford, kvůli jeho nemoci ale film dokončil jiný režisér, Brit Jack Cardiff, ve filmovém světě známý více jako kameraman.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.