Fall des Generalstabs - Oberst Redl, Der

Obrazok
Aféra plukovníka Redla (německá verze)
Affair of Colonel Redl, The [German version]

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

5.3 out of 10 based on 11 ratings Země: Německo  / Československo  1931 
Trvání: 82 min
Hodnocení: 53%

Žánr: Drama,

Režírujú: Karel Anton,


OBSAH

Alfred Redl (Theodor Loos), plukovník rakouského generálního štábu, vede nákladný život. Nikdo netuší, že ve skutečnosti poskytl některé informace ruské špionáži. Pro získání dalších informací na něj Rusové nasadí krásnou agentku Levanzovou (Lil Dagover), ale Redl jejím svodům odolá. Levanzová najde vášnivé Redlovy dopisy, určené poručíku Dolanovi (Otto Hartmann). Redl je přeložen do Prahy a snaží se zabránit poručíkovu sňatku s mladou a krásnou Franzi (Truda Grosslichtová). Rusové vyhrožují Redlovi, že zveřejní jeho dopisy Dolanovi, a donutí ho k vydání plánů na útok v Haliči. V generálním štábu už dlouho hledají vyzvědače z vlastních řad. Všechny šokuje, že podezření směřuje k Redlovi. Ten podezření potvrdí, když jde vyzvednout dopisy uložené již dlouho na hlavní poště. Redla navštíví důstojníci štábu a předají mu střelnou zbraň. Redl se v hotelovém pokoji zastřelí…

Film měl veliký úspěch i v Německu. Již ve své době se vybočoval, díky režii Karla Antona, z běžné české a německé filmové produkce. Film byl totiž natočen v české (ta se nedochovala) a německé verzi. Česká herečka Truda Grosslichtová je jediným českým umělcem, který se na tomto filmu herecky podílel. Obě verze režíroval Čech Karel Anton. Zajímavostí je, že Bundesarchiv – Filmarchiv v Berlíně archivuje kopii a také Gosfilmofond Rossii, Belyje Stolby (Rusko) kopii s 2016 metry.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.