Star Trek VIII: Prvý kontakt

Obrazok
Star Trek VIII: První kontakt
Star Trek VIII: First Contact

    
Celkové hodnotenie

10.0/10 (1 hlas)

8.4 out of 10 based on 4281 ratings Země: USA  1996 
Trvání: 106 min
Hodnocení: 84%

Žánr: Thriller, Akční, Dobrodružný, Sci-Fi,

Režírujú: Jonathan Frakes,

Hudba: Jerry Goldsmith,


OBSAH

Bitva o záchranu budoucnosti začala. Americký film na motivy slavného seriálu.
V pořadí osmý film (a druhý s posádkou Nové generace), nazvaný Star Trek: První kontakt (1996), patří bezesporu v sérii k těm nejlepším.
V něm posádka hvězdné lodi Enterprise, vedená kapitánem Picardem (Patrick Stewart), podnikne bojovou misi do minulosti, přesněji řečeno do 21. století, aby zachránila budoucnost naší planety. Expanzivní civilizace Borg se totiž pokouší zabránit prvnímu kontaktu, ke kterému došlo 4. dubna 2063, aby mohla kolonizovat Zemi, nechráněnou spoluprací s dalšími vesmírnými druhy. Vedle neohrožené posádky Enterprise hrají důležitou roli v příběhu excentrický vynálezce nadsvětelného pohonu Zefram Cochrane (James Cromwell) a jeho černošská spolupracovnice Lily (Alfre Woodardová).
Režie se poprvé ujal představitel prvního důstojníka Rikera Jonathan Frakes, který měl už určité zkušenosti s režií několika seriálových epizod.
Přesvědčivě vypadající vizuální efekty vznikly ve známé Lucasově trikové továrně Industrial Light and Magic.
Postavu borgské královny vytvořila jihoafrická herečka Alice Krigeová, která si ji znovu zopakovala v závěrečné dvojepizodě seriálu Star Trek: Voyager, nazvané Dohra (2001), a v krátkém plastickém snímku Star Trek: Borg Encounter (2003), určeném k promítání v zábavních parcích.


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.