Risalah, Ar-


Mohammad, Messenger of GodObrazok
Message, The

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

6.2 out of 10 based on 30 ratings Země: Libye  / Velká Británie  / Libanon  / Maroko  1976 
Trvání: 177 min
Hodnocení: 62%

Žánr: Životopisný, Válečný, Drama,

Režírujú: Moustapha Akkad,

Hudba: Maurice Jarre,


OBSAH

Bůh je jen jeden, a Mohamed jest jeho Prorokem.
Epický příběh o zrodu islámu začíná v sedmém století našeho letopočtu v arabské Mecce, kde se meditujícímu Mohamedovi zjevil archanděl Gabriel. Vyzval jej k zavržení všech božstev Ka'by a uctívání jediného skutečného Boha. Mohamedovo učení se okamžitě znelíbilo vládnoucím rodům, a tak byl spolu se svými stále početnějšími stoupenci donucen odejít z Mekky do exilu v Medině. Vliv nového náboženství neustále sílil a po několika letech vyústil v sérii válek mezi Mohamedovými přívrženci vedenými jeho strýcem Hamzou (Anthony Quinn) a Mekkánci nadále odmítajícími uznání monoteistického náboženství. Přestože rozhodující bitva u Uhudu roku 625 n. l. skončila spíše než vítězstvím jedné strany jen velkým krveprolitím, rostoucí vliv Mohameda a jeho stoupenců již nešlo zastavit. Velkou poutí o pět let později byla Mekka ve jménu jediného Boha a jeho Proroka Mohameda osvobozena.
Ačkoliv filmaři respektovali islámskou tradici a postava Proroka Mohameda se tak neobjeví ani v jediném záběru, natáčení filmu a první projekce provázely mohutné náboženské protesty.


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.