Vacances portugaises, Les


Os Sorrisos do DestinoObrazok
Portuguese Vacation

    
Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

0 out of 10 based on 1 ratings Země: Francie  / Portugalsko  1963 
Trvání: 97 min
Hodnocení: 0%

Žánr: Drama,

Režírujú: Pierre Kast,

Hudba: Georges Delerue,


OBSAH

Jean-Pierre a Françoise jsou mladý manželský pár, který tráví zimu v teplém Portugalsku. Jejich společenské povaze ale chybí Paříž a proto k moři pozvou několik přátel. Postupně se sjíždí pestrá společnost mužů i žen, večírek střídá večírek, alkohol teče proudem a seznamování postupně přerůstá ve flirtování a pokusy o navazování vztahů. Pro většinu zúčastněných však tyto portugalské prázdniny se složitým spletencem vztahů končí hořkým zklamáním.
Francouzský režisér Pierre Kast proslul především jako tvůrce dokumentů a krátkých filmů, do realizace celovečerních titulů se pustil jen několikrát. Po předchozí spolupráci s několika slavnými herci na filmu PÁŘENÍ MRTVÝCH (La morte-saison des amours, 1961) natočil svůj další celovečerní film PORTUGALSKÉ PRÁZDNINY (Les vacances portugaises, 1963). Film svým pojetím spadá do francouzské nové vlny, což lze doložit například absencí příběhu. Celý děj je spíše sondou do prázdného života bohatých lidí, kteří kromě řešení banalit – pokládaných ovšem za zásadní problémy – nemají žádné jiné starosti. Film disponuje na svou dobu hvězdným obsazením. Mimo jiné se zde v jedné ze svých prvních rolí objevila Catherine Deneuve, hrál tu také populární německý herec Bernhard Wicki. K nové vlně se film hlásí i zdánlivě nevýznamným faktem, že většině postav byla ponechána skutečná křestní jména herců, kteří je ztvárnili. Vzhledem k ději se natáčelo v Portugalsku a na vzniku filmu se podíleli také tamní producenti. Ve Francii měl film premiéru 9. října 1963.

Zkusím štěstí na uloz.to
Zkusím štěstí na sledujteto.cz
Zkusím štěstí na datoid.cz
Zkusím štěstí na titulky.com

Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

Bez komentáře :-).
Tento film můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.